Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock

5/5 - (1 vote)

Chcesz uzyskać dotację z urzędu pracy Otwock? Sprawdź, jak przygotować wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock. Dzięki temu unikniesz ryzyka popełnienia błędu i odrzucenia wniosku o dofinansowanie z PUP Otwock.

Kto może ubiegać się o dotację z urzędu pracy Otwock?

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock

Najbliższy nabór wypełnionych wniosków o dotację z PUP Otwock skierowany jest do osób młodych w wieku 18-29 lat, które spełniają łącznie trzy następujące warunki:

Kiedy złożyć wzór wypełnionego wniosku z PUP Otwock? 

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock musisz złożyć w ciągu tygodnia. Informacja o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie z urzędu pracy Otwock jest zawsze wcześniej ogłasza na stronie www pośredniaka.

Na co można przeznaczyć dotację z PUP Otwock? 

Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Otwock możesz wydatkować m.in. na: 

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock

Starosta Otwocki wprowadza ograniczenia dofinansowania następujących zakupów:

  1.  telefonu  komórkowego – możliwości uwzględnienia wartości telefonu komórkowego nabytego w ramach dofinansowania do kwoty 1.000,00zł (niezależnie od kwoty wykazanej na dokumencie księgowym potwierdzającym nabycie urządzenia),
  2. komputera – możliwości uwzględnienia wartości komputera nabytego w ramach dofinansowania do kwoty  3.500,00zł (niezależnie od kwoty wykazanej na dokumencie księgowym potwierdzającym nabycie urządzenia), z wyłączeniem dofinansowania na specjalistyczne działalności – np.: usługi graficzne, projektowe oraz informatyczne,
  3. domeny – możliwości uwzględnienia wartości zakupu domeny, internetowej w ramach dofinansowania do kwoty 200,00zł (niezależnie od kwoty wykazanej na dokumencie księgowym potwierdzającym nabycie usługi).

Miej na względzie, że maksymalny pułap dofinansowania z urzędu pracy Otwock wynosi 24 tys. złotych. 

Czego nie możesz kupić z dotacji PUP Otwock?

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock nie może zawierać następujących wydatków m.in.: zakup akcji, obligacji, paliwa, środka transportu, zakup mebli, materiałów przeznaczonych na remont i adaptację lokalu usytuowanego w miejscu zamieszkania bezrobotnego.

Ponadto dotacji nie możesz przeznaczyć na zakup używanych maszyn, urządzeń i przyrządów do kwoty 3.000,00 zł brutto, zakup garderoby, z wyłączeniem odzieży roboczej i ochronnej, zakup kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej, drona, w przypadku braku posiadania odpowiednich uprawnień.

O jaką kwotę możesz maksymalnie ubiegać się z dotacji PUP Otwock? 

Maksymalny pułap dofinansowania to aktualnie 24 tys. zł. Zatem, jeżeli Twój wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock zawiera wyższą kwotę. To automatycznie narażasz się na odrzucenie Twojego wniosku już na samym początku oceny.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock

W związku z tym musisz odpowiednio skalkulować zakupy w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Otwock. Uważaj na to, aby nie przekroczyć maksymalnej granicy.

Zwróć także uwagę, że pośredniak zawsze ma możliwość obcięcia dotacji, jeśli uzna, że dany wydatek nie jest konieczny w ramach wskazanej działalności. Ewentualnie może być zastąpiony przez tańszy odpowiednik.

Dlatego też staraj się wybierać sprzęt ze średniej półki. Niekoniecznie ten najdroższy, chyba że będziesz miał mocne uzasadnienie. Zobacz, jak prawidłowo przygotować listę zakupów w ramach dofinansowania z PUP Otwock.

Jakie załączniki dołączyć do wypełnionego wniosku o dotację z urzędu pracy Otwock? 

Zanim złożysz wypełniony wniosek o dotację z PUP Otwock w urzędzie. Dokładnie sprawdź czy dołączyłeś wszystkie niezbędne załączniki. Ich brak może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku na etapie oceny formalnej. Tym samym pożegnasz się definitywnie z dofinansowaniem na rozpoczęcie działalności z PUP Otwock.

Spis załączników znajdziesz we wniosku o dofinansowanie z urzędu pracy Otwock. Dodatkowo pamiętaj, aby wszystkie załączniki w formie kserokopii, potwierdzić za zgodność z oryginałem.

Jakie załączniki dołączyć do wniosku PUP Otwock:

Jak wypełnić wniosek o dotację z PUP Otwock? 

Część pierwsza wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Otwock, to opis Twojego wykształcenia i doświadczenia.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Otwock

Zwróć uwagę, że do wniosku dołączasz świadectwa pracy, więc opisujesz jedynie te miejsca pracy, które możesz formalnie poświadczyć. Opisując swoją karierę zawodową, warto podać stanowiska pracy, zakres obowiązków i ewentualne osiągnięte sukcesy.

Ta część wypełnionego wniosku o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy Otwock, to także opis ukończonych szkoleń. Wypisz wszystkie szkolenia, w których uczestniczyłeś, wraz ze wskazaniem, w jaki sposób wykorzystasz je we własnej firmie.

Wspomnij również o dodatkowych kwalifikacjach, których nie możesz w żaden sposób potwierdzić (np. zdolności negocjacyjne, umiejętność planowania etc.).

Kolejna część wniosku o dofinansowanie na start z PUP Otwock, to charakterystyka Twojego projektu. Wnikliwie opisz swój pomysł na biznes. Wyjaśnić, dlaczego chcesz zająć się taką działalnością, zdefiniuj swoich klientów (wiek, płeć, zarobki, miejsce zamieszkania). Wskaż swoją konkurencję, opisz rynek i napisz, skąd taki pomysł na biznes i motywacja do założenia własnej działalności gospodarczej.

W końcu opisz lokal, gdzie będziesz prowadził działalność ze wskazaniem plusów i minusów takiej lokalizacji oraz scharakteryzuj działania reklamowe. 

Następnie wskaż w wypełnionym wzorze wniosku o dotację z PUP Otwock, jakie zasoby własne posiadasz (np. sprzęt, wyposażenie, samochód) oraz co kupisz w ramach dofinansowania wraz z wyjaśnieniem konieczności poniesienia takiego wydatku. Im pełniejsze, tym znacznie zwiększa się Twoja szansa na uzyskanie dotacji z PUP Otwock.

Pamiętaj o analizie SWOT i części finansowej, ponieważ to ważna składowa wniosku. Oprzyj ją na realnych danych. Jeśli będzie inaczej, narażasz się na mniejszą liczbę punktów. 

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z PUP Otwock

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy Otwock, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP Otwock. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share