Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole

Interesuje Cię dotacja z urzędu pracy Opole? Zobacz, jak przygotować wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole. Pozwoli Ci to uniknąć najczęściej popełnianych błędów, które mogą skutkować odrzuceniem Twojego wniosku o dofinansowanie z PUP Opole.

Kto może ubiegać się o dotację z urzędu pracy Opole?

Planowany nabór wypełnionych wniosków o dotację z PUP Opole skierowany jest do osób młodych w wieku 18-29 lat oraz osób powyżej 30-tki.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole

Sprawdź dokładnie w regulaminie, jakie dodatkowe warunki musisz spełniać, aby ubiegać się o dotację z PUP Opole. To ważne, bo niespełnienie któregokolwiek z warunków automatycznie eliminuje Cię z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.

Kiedy złożyć wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole? 

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole musisz złożyć w ciągu tygodnia. Informacja o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie z urzędu pracy Opole jest zawsze wcześniej zamieszczana na stronie www pośredniaka.

Na co można przeznaczyć dotację z PUP Opole? 

Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Opole możesz wydatkować m.in. na zakup: maszyn, urządzeń, mebli, sprzętu komputerowego i innych środków trwałych niezbędnych do rozpoczęcia i dalszego prowadzenia działalności. Możesz także sfinansować koszty pomocy prawnej związanej z podjęciem działalności gospodarczej.

Zwróć uwagę, że maksymalny pułap dofinansowania z urzędu pracy Opole wynosi 22 tys. złotych. 

Czego nie możesz kupić z dotacji PUP Opole?

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole nie może zawierać następujących wydatków m.in.: wykup koncesji/zezwoleń, zakup telefonu komórkowego, zakup automatów zręcznościowych do gier, zakup akcji, obligacji, paliwa, zakup kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej, koszty szkoleń i kursów, opłaty eksploatacyjne, ZUS, koszty transportu zakupionych rzeczy, a także zakup samochodu.

O jaką kwotę możesz maksymalnie ubiegać się z dotacji PUP Opole? 

Maksymalna kwota dofinansowania to aktualnie 22 tys. zł. Zatem, jeżeli Twój wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole zawiera wyższą kwotę. To automatycznie narażasz się na odrzucenie Twojego wniosku już na samym początku oceny.

Dlatego musisz szczególną uwagę zwrócić na prawidłowe skalkulowanie zakupów w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Opole. Uważaj na to, aby nie przekroczyć maksymalnego pułapu dofinansowania.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole

Pamiętaj też o tym, że urząd pracy zawsze ma możliwość obcięcia dotacji, jeśli uzna, że dany wydatek nie jest konieczny w ramach wskazanej działalności. Ewentualnie może być zastąpiony przez tańszy odpowiednik.

W związku z tym staraj się wybierać sprzęt ze średniej półki cenowej. Niekoniecznie ten najdroższy, chyba że będziesz miał mocne uzasadnienie.

Jakie załączniki dołączyć do wypełnionego wniosku o dotację z urzędu pracy Opole? 

Zanim złożysz wypełniony wniosek o dotację z PUP Opole w urzędzie. Dokładnie sprawdź czy dołączyłeś wszystkie niezbędne załączniki. Ich brak może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku na etapie oceny formalnej. Tym samym pożegnasz się definitywnie z dofinansowaniem na rozpoczęcie działalności z PUP Opole.

Spis załączników znajdziesz we wniosku o dofinansowanie z urzędu pracy Opole. Dodatkowo pamiętaj, aby wszystkie załączniki w formie kserokopii, potwierdzić za zgodność z oryginałem.

Jakie załączniki dołączyć do wniosku PUP Opole:

Jak wypełnić wniosek o dotację z PUP Opole? 

We wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Opole, opisz swoje wykształcenie i doświadczenie. Opisując swoją karierę zawodową, warto podać stanowiska pracy, zakres obowiązków i ewentualne osiągnięte sukcesy.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Opole

Ta część wypełnionego wniosku o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy Opole, to także opis ukończonych szkoleń. Wypisz wszystkie szkolenia, w których uczestniczyłeś, wraz ze wskazaniem, w jaki sposób wykorzystasz je we własnej firmie.

Wspomnij również o dodatkowych kwalifikacjach, których nie możesz w żaden sposób potwierdzić (np. zdolności negocjacyjne, umiejętność planowania etc.).

Kolejna część wniosku o dofinansowanie na start z PUP Opole, to charakterystyka Twojego projektu. Wnikliwie opisz swój pomysł na biznes. Wyjaśnić, dlaczego chcesz zająć się taką działalnością, zdefiniuj swoich klientów (wiek, płeć, zarobki, miejsce zamieszkania). Wskaż swoją konkurencję, opisz rynek i napisz, skąd taki pomysł na biznes i motywacja do założenia własnej działalności gospodarczej.

Opisz lokal, gdzie będziesz prowadził działalność ze wskazaniem plusów i minusów takiej lokalizacji oraz scharakteryzuj działania reklamowe. 

Pamiętaj o analizie SWOT i części finansowej, ponieważ to ważna składowa wniosku o dofinansowanie z PUP Opole. Oprzyj ją na realnych danych. Jeśli będzie inaczej, narażasz się na mniejszą liczbę punktów. 

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z PUP Opole

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy Opole, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP Opole. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl.

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
LinkedIn
Share