Rezygnacja z dotacji z urzędu pracy

Planujesz ubiegać się o dofinansowanie z PUP? Zastanawiasz się, czy ewentualne rezygnacja z dotacji z urzędu pracy jest możliwa? Koniecznie dowiedz się, jak wygląda sytuacja i czy możesz zrezygnować.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z PUP?

O dotację z PUP mogą wnioskować osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

rezygnacja z dotacji z urzędu pracy

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy musisz spełniać określone warunki. Nawet w przypadku niespełnienia jakiegokolwiek z warunków, nie możesz liczyć na dotację.

Zobacz, jakie warunki musisz spełniać:

Zwróć uwagę, że to jedynie część zasad, które musisz spełnić. Pozostałe szczegółowo wymienione są w regulaminie. W związku z tym dobrze się z nim zapoznaj zanim zaczniesz przygotowywać wniosek.

W jakim terminie złożyć wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy?

Urzędy pracy przyjmują wnioski w trybie otwartym i zamkniętym. Tryb otwarty oznacza, że wnioski przyjmowane są od ogłoszenia daty konkursu, aż do wyczerpania środków. Zdarza się, że takie konkursy trwają przez cały rok.

Z kolei nabór zamknięty oznacza, że urząd przyjmuje wnioski w określonym terminie. Konkursy mogą być ogłaszane np. raz na kwartał. Nabór wniosków trwa z reguły około tygodnia.

Porada

W przypadku konkursów otwartych wniosek lepiej złożyć wcześniej. Istnieje wtedy większa szansa na uzyskanie dotacji.
Z kolei w przypadku konkursów zamkniętych data złożenia wniosku nie ma większego znaczenia. Istotne jest to, aby zmieścić się w wyznaczonym terminie.

Jak długo trwa procedura oceny wniosków o dotację z PUP?

Zgodnie z przepisami urząd pracy ma na ocenę wniosku 30 dni. Czasami zdarza się tak, że w przypadku dużej liczby złożonych wniosków, urzędy przedłużają termin oceny wniosków. Termin może być wydłużony o 14 lub nawet 30 dni.

Natomiast w mniejszych ośrodkach wnioski rozpatrywane są nawet szybciej. Zdarza się, że wynik możesz uzyskać już po 2-3 tygodniach.

O jaką kwotę dotacji z PUP można się ubiegać?

Maksymalny poziom dofinansowania z urzędu pracy nie może przekroczyć 6-krotności średniej krajowej. W tej chwili jest to ok. 48 tys. zł.

rezygnacja z dotacji z urzędu pracy

Pamiętaj jednak o tym, że każdy urząd pracy ma dowolność w określeniu maksymalnego pułapu dofinansowania. Zatem może być on niższy niż ustawowy i wynosić np. 20-27 tys. zł.

Czy rezygnacja z dotacji z urzędu pracy jest możliwa?

Tak, rezygnacja z dotacji z urzędu pracy jest możliwa. Istotne jest, to, abyś zrobił to przed podpisaniem umowy. Pamiętaj, że żadnej ze stron nie przysługuje roszczenie do jej podpisania. Zatem jeśli planujesz zrezygnować z dofinansowania z PUP, to musisz zrobić to przed podpisaniem umowy z urzędem pracy.

Kiedy będziesz musiał oddać dotację z PUP?

Dofinansowanie z urzędu pracy będziesz musiał zwrócić, jeśli złamiesz warunki umowy. Wówczas poza samą dotacją będziesz musiał również oddać należne odsetki.

Złamiesz warunki umowy jeśli:

Rezygnacja z dotacji z urzędu pracy – podsumowanie

Rezygnacja z dotacji z urzędu pracy jest możliwa, ale przed podpisaniem umowy o dofinansowanie. Pamiętaj, że żadnej ze stron nie przysługuje roszczenie o jej podpisanie. Zatem możesz zrezygnować z dotacji zanim podpiszesz umowę z urzędem.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share