Kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy?

4.8/5 - (6 votes)

Kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy? To częste pytanie, z którym się spotykam. Wielu Klientów pyta mnie, na jakim etapie ubiegania się o dofinansowanie z PUP mogą założyć działalność gospodarczą. Sprawdź, jak wygląda to w praktyce.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy?

Zastanawiasz się, kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy? Możesz to zrobić dopiero po tym, jak urząd pracy pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek, podpiszesz umowę, a dofinansowanie wpłynie na Twoje konto.

kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy

Wiele urzędu wymaga, abyś działalność formalnie zarejestrował dzień po wpływie dotacji na Twój rachunek bankowy. Dokładnie sprawdź w swoim urzędzie, jak ta sprawa wygląda w konkretnym przypadku.

Kiedy rejestrować firmę przy dofinansowaniu z urzędu pracy – błąd, który może kosztować dofinansowanie

Wiesz już, kiedy rejestrować firmę przy dotacji z PUP. Uważaj jednak na dość popularny błąd, który może wiązać się z utratą dofinansowania z PUP.

Chodzi o wcześniejsze zarejestrowanie działalności gospodarczej. Pamiętaj, że nie możesz zarejestrować firmy w CEIDG przed rozpatrzeniem wniosku.

Jeśli złożysz wniosek, to do momentu jego rozpatrzenia i dalszych formalności nie możesz rejestrować formalnie swojej działalności gospodarczej. Jeśli to zrobisz, to dotacja przepada.

Kiedy rejestrować firmę przy dotacji z PUP – zwróć uwagę na terminy

Kiedy rejestrować firmę przy dofinansowaniu z urzędu pracy? Wszystko zależy od konkretnych terminów, bowiem każdy urząd pracy ma swoje własne wytyczne w tym zakresie.

Zdarza się, że działalność będziesz musiał zarejestrować w ciągu 7 dni od podpisania umowy, ale dopiero po wpływie dotacji na Twoje konto.

Terminy rejestracji działalności gospodarczej mogą być dłuższe w zależności od urzędu pracy. Pamiętaj, aby dokładnie się ich pilnować. Jeśli zarejestrujesz firmę po wskazanym w umowie terminie, będziesz musiał zwrócić dofinansowanie z PUP.

Kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy – podsumowanie

Wiesz już, kiedy rejestrować firmę przy dotacji z urzędu pracy. Możesz to zrobić dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, podpisaniu umowy i wpływie przelewu środków na Twoje konto.

Jeśli zrobisz to wcześniej, wówczas dotacja z urzędu pracy przepada. Dlatego bardzo na to uważaj i wszelkie sprawy związane z rejestracją firmy zostaw dopiero na moment otrzymania przelewu z urzędu pracy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share