Jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy?

4.5/5 - (125 votes)

Pamiętaj, że brak załączników może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku. Sprawdź, jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy musisz dołączyć i które z nich zwiększą Twoją szansę na dofinansowanie.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędy pracy musisz dołączyć?  

Każdy urząd pracy ma nieco inny zestaw załączników, które musisz dołączyć. Jest jednak pewien stały zbiór załączników, które należy umieścić we wniosku o dotację z PUP i jest on taki sam dla wszystkich pośredniaków.  

 załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy

Obligatoryjne załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy, które są niezbędne przy wniosku o dotację na uruchomienie firmy, to: 

Ponadto miej świadomość, że część urzędów pracy dodatkowo wymaga dołączenia do wypełnionego wniosku o dotację z PUP następujących dokumentów: 

Załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy – jakie błędy możesz popełnić? 

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby na samym początku dokładnie sprawdzić, jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy, są wymagane przez Twój urząd pracy.  

Następnie przed złożeniem wypełnionego wniosku o dotację z PUP, sprawdź, czy dołączyłeś wszystkie załączniki (obligatoryjne, jak również dodatkowe, o których przeczytasz w dalszej części artykułu).  

 załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy

Co więcej, miej na względzie, że Twoja aplikacja może zostać odrzucona, jeżeli załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy, nie zostaną opisane w określony sposób.

Chodzi o to, aby każda kserokopia była potwierdzona za zgodność z oryginałem. Pamiętaj, że wniosek i wszystkie załączniki zostają w urzędzie pracy i nie masz możliwości ich odzyskania, więc wszystkie załączniki poza określonymi (np. oświadczenia, formularz de minimis) musisz złożyć w formie kserokopii.  

Dodatkowo w niektórych urzędach funkcjonuje zasada, wedle której każda strona wniosku musi być parafowana, jeśli został on wypełniony komputerowo. Ponadto w takim przypadku przestrzegaj wymogu pisania określoną czcionką. Wytyczne znajdziesz w regulaminie swojego urzędu pracy.  

Przykład

W części urzędów wypełniając wniosek komputerowo musisz stosować czcionkę Times New Roman 12 z pojedynczą interlinią.

Ponadto nie zapomnij, że wypełniony wniosek o dotację z PUP wraz z wszystkimi załącznikami musisz trwale spiąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie bindowanie. Brak trwałego spięcia lub zszycia wniosku może spowodować jego odrzucenie.  

Jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy zwiększą Twoją szansę na dofinansowanie?  

Zwróć uwagę, że pośredniaki mogą przyznawać większą liczbę punktów lub przychylniej traktować wnioski, do których dołączono: 

Takie dodatkowe załączniki do wniosku o dofinansowanie z PUP mogą drastycznie zwiększyć Twoją szansę na uzyskanie dotacji na nową firmę.  

Umowy przedwstępne i listy intencyjne 

To znak dla urzędu pracy, że jesteś zaangażowany w założenie i rozwój swojej firmy. Zrobiłeś analizę rynku, wstępne rozeznanie i masz nawiązane kontakty handlowe czy to z klientami czy dostawcami.

 załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy

Zatem w oczach urzędu pracy masz możliwość uzyskania pierwszych przychodów, co przekłada się na większą pewność utrzymania firmy, a także posiadasz źródła materiałów lub towarów.  

Pamiętaj, że listy intencyjne to tylko wyraz dobrej woli obu stron i ma jedynie charakter deklaratywny, co może pomóc Ci przekonać potencjalnych klientów do ich podpisania. Jak wiesz, dla Ciebie to dodatkowe punkty przy ocenie wypełnionego wniosku o dotację z PUP.  

Porada

Wzory takich porozumień bez kłopotu znajdziesz w internecie. Urzędy pracy nie zwracają większej uwagi na ich formę, liczy się to, aby były dołączone do wniosku.  

Referencje 

Z kolei referencje z poprzednich miejsc pracy pokazują Cię jako osobę rzetelną, wiarygodną i profesjonalną. Co także daje urzędowi nadzieję, że nie tylko założysz firmę, ale również z sukcesem utrzymasz ją na rynku. 

Pośredniaki wychodzą w takiej sytuacji z założenia, że będzie Ci zależało na dobrej jakości pracy, fachowej obsłudze, terminowości. Zatem będziesz mógł pozyskać klientów i wypracować z nimi stałe relacje, co przełoży się na stałe dochody i tym samym możliwość spokojnego utrzymania firmy na rynku.  

Porada

Wystarczy, że do wniosku dołączysz 2-3 przykładowe rekomendacje od poprzednich pracodawców.

Zdjęcia, dyplomy, realizacje 

Warto pochwalić się osiągniętymi dotąd sukcesami. Jeśli w pracy zawodowej zajmowałeś się fotografią, to dołącz kilka swoich zdjęć. Byłeś kucharzem i zakładasz firmę cateringową? Z powodzeniem możesz dołączyć podziękowania klientów lub zdjęcia potraw. 

To pozwoli Ci wyróżnić swój wniosek na tle innych i zwróci na niego uwagę osób oceniających. Będzie niesztampowy i też uwidoczni Twoją fachowość i profesjonalizm, co także jest istotnym argumentem.  

Może pojawiło się u Ciebie pytanie, “co jeśli nie mogę dołączyć zdjęć, bo moja branża jest specyficzna?”. To zależy, czym chcesz się zająć. Jeśli jesteś copywriterem możesz dołączyć krótką próbkę swojego tekstu. Szyjesz? Dołącz projekt swojej sukienki lub innego ubrania. Pomyśl, co może sprawdzić się w Twoim przypadku i daj znać w komentarzu.  

Jakie załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy – podsumowanie 

Wiesz już, że załączniki do wniosku o dotację z urzędu pracy mogą zdecydować nie tylko o tym, ile punktów dostaniesz, ale czy Twój wniosek w ogóle będzie oceniany. Ich brak może bowiem spowodować jego odrzucenie już na etapie oceny formalnej. 

Dlatego dokładnie sprawdź w regulaminie, jakie załączniki do wniosku o dotację z PUP musisz dołączyć. Pamiętaj również o załącznikach dodatkowych, które znacznie mogą zwiększyć szansę na uzyskanie dotacji.  

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share