Jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy?

4.9/5 - (7 votes)

Zastanawiasz się, jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy? To zależy od kilku czynników. Zobacz, o ile możesz się ubiegać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy?

Chcesz wiedzieć, jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy? To zależy m.in. od danego urzędu pracy. Zgodnie z przepisami maksymalna kwota dofinansowania z PUP nie może przekroczyć 6-krotności średniej krajowej. W tej chwili jest to ok. 48 tys. zł.

Jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy w konkretnych przypadkach?

Wiesz już, jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy wynikająca z określonych przepisów. Niestety, nie oznacza to, że w każdym urzędzie pracy możesz ubiegać się o taką sumę. Z reguły kwoty dofinansowania są niższe i mogą mieścić się w granicach 20-30 tys. zł.

jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy

Zwróć uwagę, że nie możesz ubiegać się o większą kwotę niż ta określona przez Twój urząd pracy. Jeśli w Twoim urzędzie limit dotacji wynosi 25 tys, zł. To nie możesz wnioskować o wyższą kwotę (np. 27 tys. zł). W przeciwnym razie urząd odrzuci Twój wniosek już na wstępnym etapie oceny.

Skąd dowiedzieć się, jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy?

Kwota, o jaką możesz się ubiegać w danym urzędzie pracy powinna być określona w komunikacie o rozpoczęciu naboru wniosków. Z reguły informacja o wysokości dotacji, o jaką możesz wnioskować, znajduje się również w regulaminie.

Jeśli takich informacji nie znajdziesz, wówczas najlepiej skontaktować się bezpośrednio z urzędem i zapytać. Urząd powinien udzielić Ci bez problemów informacji o wysokości dofinansowania, o jaki możesz się ubiegać.

Na co można wydać dotację z urzędu pracy?

Dofinansowanie z PUP możesz wydać na sprzęt, urządzenia, maszyny, reklamę, towar/materiały, adaptację lokalu, pomoc prawną.

Weź pod uwagę, że każdy urząd pracy ma swój własny katalog rzeczy akceptowalnych w ramach dofinansowania i tych z niego wykluczonych. Najczęściej dotacji nie możesz przeznaczyć na: samochód, kasę fiskalną, akcję, obligację, spłatę zadłużeń, zakup nieruchomości, kursy i szkolenia.

Z dotacji nie sfinansujesz również bieżących kosztów prowadzenia firmy, a także kosztów przesyłki/transportu zakupionych przedmiotów.

Ponadto zwróć uwagę, czy Twój urząd pracy nie wprowadza progów procentowych pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Może okazać się tak, że na sprzęt będziesz musiał wydać np. 50% dotacji, na materiały i towar maksymalnie do 30%, na reklamę nie więcej niż 10% i 10% na konsultacje prawne.

O jaką kwotę wnioskować?

Poznałeś już odpowiedź na pytanie, jaka jest aktualna kwota dofinansowania z urzędu pracy. Teraz czas dowiedzieć się, o jaką kwotę warto wnioskować.

jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy

Jak już wiesz, nie możesz wnioskować o więcej niż wynosi maksymalna kwota dotacji w Twoim urzędzie pracy. Jeśli przekroczyć poziom dofinansowania, to urząd odrzuci Twój wniosek. Pozostaje pytanie, czy ubiegać się o pełną kwotę czy może wnioskować o mniejszą sumę?

Sugerowałbym wnioskować o pełną dostępną kwotę. Dzięki temu nawet w przypadku ewentualnych cięć zostanie Ci większa kwota.

Jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy – podsumowanie

Wiesz już, jaka jest aktualna kwota dotacji z urzędu pracy. Maksymalnie może wynieść nieco ponad 40 tys. zł. Zwróć jednak uwagę, że w wielu przypadkach jest niższa i może mieścić się w przedziale 20-30 tys. zł.

Pamiętaj, że nie możesz ubiegać się o wyższą kwotę niż ta maksymalna określona przez Twój urząd pracy. Jeśli będziesz wnioskował o więcej, urząd odrzuci Twój wniosek już na etapie oceny formalnej.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share