Ile trwa uzyskanie dofinansowania?

4.9/5 - (8 votes)

Ubiegasz się o dotację z PUP? Zastanawiasz się, ile trwa uzyskanie dofinansowania? Sprawdź, jak długo urząd ocenia wniosek i w jakim czasie możesz otrzymać dotację.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Ile trwa ocena wniosków przez urząd?

Zwróć uwagę, że zgodnie z przepisami urząd pracy ma 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku o dotację. Jednak ostateczny termin oceny dokumentacji zależy od danego pośredniaka.

ile trwa uzyskanie dofinansowania

W przypadku mniejszych urzędów pracy wniosek może być oceniony szybciej niż w ciągu 30 dni. Zdarza się, że urząd oceni wniosek już w ciągu 2-3 tygodni.

Natomiast w przypadku większych urzędów pracy i dużej liczby złożonych wniosków ocena może potrwać znacznie dłużej. Zdarza się, że termin 30 dni jest przedłużany o kolejne 14 lub nawet w skrajnych przypadkach 30 dni. Zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwa uzyskanie dofinansowania.

Co dalej po pozytywnej ocenie wniosku o dotację?

Jeśli uzyskałeś pozytywną ocenę wniosku, to czekasz na oficjalne potwierdzenie. Urząd musi przesłać informację o pozytywnej decyzji pocztą.

Następnie wyznacza termin podpisania umowy, który jest zależy od danego pośredniaka. Pamiętaj, że jeśli zdecydowałeś się na poręczenie lub weksel z poręczeniem jako zabezpieczenie. To na podpisanie umowy najczęściej musisz stawić się z poręczycielami i ich współmałżonkami.

Po podpisaniu umowy i wniesieniu zabezpieczenia, czekasz na przelew środków. Dopiero po wpływie dotacji na konto możesz zarejestrować działalność.

W umowie o dofinansowanie urząd pracy jasno wskazuje termin wydatkowania i rozliczenia przyznanych środków. Zatem dotację musisz wydatkować i rozliczyć w konkretnym terminie. W czasie trwania umowy możesz spodziewać się kontroli ze strony urzędu pracy.

Po zakończeniu 12 miesięcy idziesz do urzędu skarbowego i ZUS-u po określone zaświadczenia (np. z niezaleganiem z płatnościami danin publicznych). Zaświadczenia przedstawiasz w urzędzie pracy i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Ile trwa uzyskanie dofinansowania?

Zastanawiasz się, ile trwa uzyskanie dofinansowania? Tak jak wspomniałem, to zależy od danego urzędu pracy, bo każdy z nich ma swoje własne regulacje. Może się zdarzyć, że urząd rozpatrzy Twój wniosek w ciągu 2 lub 3 tygodni. Może być również tak, że jego ocena potrwa blisko 2 miesiące.

Co z przelewem środków po akceptacji wniosku? To też niestety, zależy od danego urzędu. Może się zdarzyć, że otrzymasz przelew w ciągu 2 dni od podpisania umowy. Może być jednak i tak, że na środki z dotacji będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

To, ile trwa uzyskanie dofinansowania sprawdź w regulaminie

To, ile trwa uzyskanie dofinansowania możesz sprawdzić w regulaminie. W niektórych urzędach znajdziesz w regulaminie informacje, w jakim terminie dotacja po podpisaniu umowy wpłynie na Twoje konto.

ile trwa uzyskanie dofinansowania

Najczęściej dotacja wpłynie na konto po kilku dniach od podpisania umowy. Choć zdarzają się przypadki, że może to potrwać trochę dłużej.

Urząd może wypłacić dotację w transzach

Wiesz już, ile trwa uzyskanie dofinansowania. Pamiętaj też o tym, że część urzędów pracy zastrzega sobie możliwość wypłaty dotacji w transzach. Jednak jest to bardzo rzadki przypadek i w swojej przygodzie z dofinansowaniami z PUP jeszcze się z nim nie spotkałem.

Z reguły urzędy pracy wypłacają bezpośrednio całą przyznaną kwotę w jednym przelewie. Jest to wygodniejsze i nie rodzi dodatkowych konsekwencji.

Ile trwa uzyskanie dofinansowania – podsumowanie

Zdajesz sobie już sprawę, ile trwa uzyskanie dofinansowania. Urząd rozpatruje Twój wniosek w ciągu 30 dni. Następnie wyznacza termin podpisania umowy. Po podpisaniu umowy i wniesieniu zabezpieczenia, otrzymujesz przelew.

Czas realizacji przelewu jest w dużej mierze zależny od danego urzędu pracy. Może nastąpić w ciągu 2 dni od podpisania umowy, a może to potrwać trochę dłużej.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share