Ile się czeka na pieniądze z dotacji?

Składasz wniosek o dofinansowanie z PUP? Zastanawiasz się, ile się czeka na pieniądze z dotacji? Sprawdź, jak długo urząd ocenia wniosek i w jakim czasie możesz otrzymać dotację.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jak długo urząd pracy ocenia wnioski o dofinansowanie?

Zwróć uwagę, że zgodnie z przepisami urząd pracy ma 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku o dotację. Jednak ostateczny termin oceny dokumentacji zależy od danego pośredniaka.

ile się czeka na pieniądze z dotacji

W przypadku mniejszych urzędów pracy wniosek może być oceniony szybciej niż w ciągu 30 dni. Zdarza się, że urząd oceni wniosek już w ciągu 2-3 tygodni.

Natomiast w przypadku większych urzędów pracy i dużej liczby złożonych wniosków ocena może potrwać znacznie dłużej. Zdarza się, że termin 30 dni jest przedłużany o kolejne 14 lub nawet w skrajnych przypadkach 30 dni.

Co dalej po pozytywnej ocenie wniosku o dotację?

Jeśli uzyskałeś pozytywną ocenę wniosku, to czekasz na oficjalne potwierdzenie. Urząd musi przesłać informację o pozytywnej decyzji pocztą.

Następnie wyznacza termin podpisania umowy, który jest zależy od danego pośredniaka. Pamiętaj, że jeśli zdecydowałeś się na poręczenie lub weksel z poręczeniem jako zabezpieczenie. To na podpisanie umowy najczęściej musisz stawić się z poręczycielami i ich współmałżonkami.

Po podpisaniu umowy i wniesieniu zabezpieczenia, czekasz na przelew środków. Dopiero po wpływie dotacji na konto możesz zarejestrować działalność.

W umowie o dofinansowanie urząd pracy jasno wskazuje termin wydatkowania i rozliczenia przyznanych środków. Zatem dotację musisz wydatkować i rozliczyć w konkretnym terminie. W czasie trwania umowy możesz spodziewać się kontroli ze strony urzędu pracy.

Po zakończeniu 12 miesięcy idziesz do urzędu skarbowego i ZUS-u po określone zaświadczenia (np. z niezaleganiem z płatnościami danin publicznych). Zaświadczenia przedstawiasz w urzędzie pracy i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Ile się czeka na pieniądze z dotacji?

Zastanawiasz się, ile się czeka na pieniądze z dotacji? To zależy od danego urzędu pracy, bo każdy z nich ma swoje własne regulacje.

Może się zdarzyć, że otrzymasz przelew w ciągu 2 dni od podpisania umowy. Może być jednak i tak, że na środki z dotacji będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Wszystko zależy od danego urzędu pracy. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

To, ile się czeka na pieniądze z dotacji sprawdź w regulaminie

To, ile się czeka na pieniądze z dotacji możesz sprawdzić w regulaminie. W niektórych urzędach znajdziesz w regulaminie informacje, w jakim terminie dotacja po podpisaniu umowy wpłynie na Twoje konto.

ile się czeka na pieniądze z dotacji

Najczęściej dotacja wpłynie na konto po kilku dniach od podpisania umowy. Choć zdarzają się przypadki, że może to potrwać trochę dłużej.

Urząd może wypłacić dotację w transzach

Wiesz już, ile się czeka na pieniądze z dotacji. Pamiętaj też o tym, że część urzędów pracy zastrzega sobie możliwość wypłaty dotacji w transzach. Jednak jest to bardzo rzadki przypadek i w swojej przygodzie z dofinansowaniami z PUP jeszcze się z nim nie spotkałem.

Z reguły urzędy pracy wypłacają bezpośrednio całą przyznaną kwotę w jednym przelewie. Jest to wygodniejsze i nie rodzi dodatkowych konsekwencji.

Ile się czeka na pieniądze z dotacji – podsumowanie

Wiesz już, ile się czeka na pieniądze z dotacji. Urząd rozpatruje Twój wniosek w ciągu 30 dni. Następnie wyznacza termin podpisania umowy. Po podpisaniu umowy i wniesieniu zabezpieczenia, otrzymujesz przelew.

Czas realizacji przelewu jest w dużej mierze zależny od danego urzędu pracy. Może nastąpić w ciągu 2 dni od podpisania umowy, a może to potrwać trochę dłużej.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share