Ile kosztuje wniosek o dotację z PUP?

4.6/5 - (9 votes)

Zmagasz się z wypełnieniem wniosku o dofinansowanie z urzędu pracy? Boisz się, że możesz popełnić błąd? Szukasz kogoś do pomocy? Zobacz, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Obejrzyj film omawiający poniższy artykuł

Od czego zależy to, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP?

To, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP zależy od kilku czynników. Po pierwsze, od samego urzędu pracy, w którym ubiegasz się o dotację. Znaczenia ma również czas, który pozostał do złożenia wniosku. Następnie licz się też stopień skomplikowania samego projektu. Po czwarte, od modelu rozliczeniowego wykonawcy. Po piąte, od doświadczenia i liczby zrealizowanych projektów przez osobę pomagającą w wypełnianiu wniosków o dotację z urzędu pracy.

ile kosztuje wniosek o dotację z PUP

W dalszej części artykułu szczegółowo analizuję powyższe czynniki i wskazuję, najkorzystniejszy model współpracy z wykonawcą, który zapewnia Ci pełne bezpieczeństwo Twojego portfela i zwiększa szansę na uzyskanie dofinansowania z PUP.

Rodzaj urzędu pracy ma wpływ na to, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP

Pierwszy czynnik decydujący o tym, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP, to sam pośredniak. O co chodzi? O to, że każdy urząd pracy ma swój wzór wniosku, który znacząco może się różnić. Są wnioski mniej i bardziej skomplikowane, a to może mieć wpływ na cenę.

Zupełnie inaczej wygląda wniosek do warszawskiego urzędu pracy, który jest naprawdę rozbudowany, a zupełnie inaczej w Gliwicach, który jest dość łatwy do wypełnienia. W związku z tym, mogą się też pojawić różnice w cenie wniosku.

Czas złożenia dokumentacji decyduje o tym, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP

Licz się z tym, że jeśli do złożenia wniosku o dotację z urzędu pracy pozostało niewiele czasu. To cena przygotowania dokumentacji będzie wyższa. Koszt wypełnienia wniosku o dofinansowanie z PUP może wzrosnąć np. o 50%.

Im więcej czasu na przygotowanie wniosku, tym cena dłużej pozostanie na wyjściowym poziomie. Dlatego nie odkładaj decyzji o skorzystaniu z pomocy przy wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy na ostatnią chwilę. Będzie Cię to wówczas znacznie drożej kosztowało.

Jak rodzaj działalności wpływa na to, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP?

Może być i tak, że stopień skomplikowania Twojego projektu i rodzaj działalności, którą chcesz prowadzić. Może wpłynąć na końcową cenę wniosku.

W przypadku małej liczby danych nt. rynku, konkurencji etc. wykonawca może oczekiwać wyższego wynagrodzenia. Co wynika z konieczności głębszego researchu i dłuższego czasu na wykonanie dokumentacji.

Doświadczenie wykonawcy wpływa na to, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP

Tak jak w każdej innej branży, także przy wypełnianiu wniosków o dotację z urzędu pracy. Im ktoś jest większym specjalistą i ma na koncie więcej sukcesów, tym stawki mogą być wyższe.

Wynagrodzenie doświadczonych i renomowanych ekspertów będzie wyższe niż kogoś, kto dopiero zaczyna i uczy się, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie z PUP.

Decydując się na współpracę ze specjalistą zyskujesz większą pewność, że możesz uzyskać dotację z PUP, niż współpracując z debiutantem. Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze osoby do pomocy. Sprawdź wykonawcę. Zobacz czy ma stronę www, referencje, czy prowadzi bloga lub w inny sposób dzieli się wiedzą, która uwiarygodniałaby go jako eksperta branżowego.

Ile kosztuje wniosek o dotację z PUP?

Jakie zatem są ceny wniosków o dofinansowanie z PUP? Przedziały zaczynają się od 30-50 zł za wzór wniosku, przez 250-500 zł, aż na 2000 zł kończąc. Bardzo często do powyższych kwot należy dodać podatek VAT, co jeszcze dodatkowo podraża koszty.

Najtaniej możesz kupić gotowe wzory. Jednak inwestycja w nie jest całkowicie nieopłacalna. To tylko instrukcje, które pokazują Ci, jak wypełnić wniosek o dotację z urzędu pracy. Ponadto każdy pośredniak jest na nie wyczulony. Wychwytuje takie gotowce i z miejsca odrzuca.

ile kosztuje wniosek o dotację z PUP

Ile kosztuje wniosek o dotację z PUP – podsumowanie

To, ile kosztuje wniosek o dotację z PUP zależy od kilku czynników. M.in. rodzaju urzędu pracy, czasu na przygotowanie dokumentacji czy modelu rozliczeniowego z wykonawcą.

Na rynku znajdziesz tanie wzory wniosków, ale to gotowce, które z miejsca odrzucane są przez pośredniaki. Nie decyduj się również na rozliczenie gotówkowe za samo napisanie wniosku, bo w przypadku jego odrzucenia tracisz wszystko.

Najbezpieczniej zdecydować się na model zwrotny. Jeśli wniosek odpadnie, nic nie tracisz, ponieważ cała zainwestowana kwota wraca do Ciebie z powrotem.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share