Dotacja na otwarcie wulkanizacji

4.9/5 - (17 votes)

Interesuje Cię dotacja na otwarcie wulkanizacji? Sprawdź, ile wynosi, na co możesz ją przeznaczyć i w jaki sposób możesz ją uzyskać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Skąd dotacja na otwarcie wulkanizacji?

Dotacja na otwarcie wulkanizacji może pochodzić z dwóch podstawowych źródeł. Pamiętaj, że możesz skorzystać tylko z jednej opcji i nie możesz łączyć obu rodzaju dofinansowania.

dotacja na otwarcie wulkanizacji

Środki na rozpoczęcie działalności wulkanizacyjnej mogą pochodzi z:

Zobacz, jakie warunki musisz spełniać w ramach poszczególnych instrumentów finansowych.

Dotacja na otwarcie wulkanizacji z urzędu pracy

Dla kogo dotacja na otwarcie wulkanizacji z urzędu pracy?

O dofinansowanie z PUP może ubiegać się osoba bezrobotna, absolwent KIS lub CIS oraz opiekun osoby z niepełnosprawnościami. Aby ją uzyskać musisz spełniać szereg warunków, które szczegółowo opisane są w regulaminie.

Możliwość ubiegania się o dotację z urzędu pracy warunkowana jest tym, że:

Dlatego dokładnie sprawdź regulamin, zanim zdecydujesz się ubiegać o dofinansowanie. Jeśli nie spełnisz podanych warunków, to urząd odrzuci Twój wniosek już na etapie oceny formalnej.

Ile wynosi dotacja na otwarcie wulkanizacji z PUP?

Dotacja na otwarcie wulkanizacji wynosi maksymalnie 6-krotność średniej krajowej. W tej chwili jest to około 48 tys. zł. Pamiętaj jednak o tym, że każdy urząd pracy może dowolnie określić tę kwotę. W związku z tym są one dużo niższe. Wahają się w przedziale 20-30 tys. zł.

Porada

Pamiętaj o tym, aby zweryfikować, o jaką kwotę możesz maksymalnie się ubiegać. Jeśli ją przekroczysz, będzie to powód do odrzucenia Twojego wniosku.

Na co można przeznaczyć dotację na otwarcie wulkanizacji z PUP?

Dotacja na otwarcie wulkanizacji może być przeznaczona na zakup środków trwałych, materiałów/surowców, reklamę, adaptację lokalu, konsultacje prawne, oprogramowanie.

dotacja na otwarcie wulkanizacji

Zanim przystąpisz do przygotowywania planowanej listy zakupów, zweryfikuj, jakie wydatki możesz sfinansować w ramach dotacji, a jakie są z niej wykluczone. Weź pod uwagę, że każdy pośredniak ma swoją własną listę zakazanych i akceptowanych z dofinansowania wydatków.

Z dotacji nie będziesz mógł kupić najczęściej samochodu, kasy/drukarki fiskalnej, nieruchomości, akcji i obligacji, kursów oraz szkoleń. Nie możesz również pokryć z niej bieżących kosztów związanych z prowadzeniem firmy (m.in. ZUS, podatki, czynsz), a także kosztów przesyłki/transportu zakupionych rzeczy.

Co więcej, sprawdź czy w Twoim urzędzie pracy nie obowiązują określone progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Oznacza to, że np. na sprzęt musisz przeznaczyć przynajmniej 50% dotacji, na towar 30%, a na reklamę 20% dofinansowania.

Przykład

Jeżeli planujesz uzyskać 20 tys. zł, to na sprzęt musisz przeznaczyć 10 tys. zł, na towar możesz wydatkować 6 tys. zł, a na reklamę 4 tys. zł.

Dotacja na otwarcie wulkanizacji może być przeznaczona na zakup:

Pobierz przykładową listę zakupów z dotacji na otwarcie wulkanizacji

Jak uzyskać dotację na otwarcie wulkanizacji?

Najpierw musisz się zarejestrować w urzędzie i następnie złożyć wniosek. Wniosek składasz tylko wtedy, jeśli aktualnie jest prowadzony nabór. Urząd przyjmuje wnioski w trybie otwartym (można je składać aż do wyczerpania środków) lub zamkniętym (jest podana konkretna data otwarcia i zakończenia konkursu).

Jeśli złożysz wniosek, to urząd sprawdza go pod kątem formalnym i merytorycznym. Może zdarzyć się tak, że w przypadku pojawienia się błędów formalnych, urząd odrzuci Twój wniosek. Czasami część urzędów dopuszcza możliwość jednorazowego uzupełnienia braków formalnych.

Jeśli uzyskasz pozytywną ocenę wniosku, to rusza dalsza procedura i urząd wyznacza termin podpisania umowy. Natomiast jeśli decyzja będzie negatywna, to niestety, nie możesz się od niej odwołać.

Podpisując umowę musisz wnieść zabezpieczenie (np. akt notarialny). Po podpisaniu umowy w określonym czasie otrzymujesz na konto dotację. Dopiero po wpływie przelewu na konto, możesz założyć działalność.

Następnie wydatkujesz i rozliczasz dotację. Na to też masz określony czas, który wskazany jest w umowie o dofinansowanie. Działalność musisz utrzymać przez minimum 12 miesięcy. Po tym czasie dostarczasz do pośredniaka zaświadczenia z ZUS-u i urzędu skarbowego i dokonujesz końcowego rozliczenia.

Dotacja na otwarcie wulkanizacji z Unii Europejskiej

Dla kogo dotacja na otwarcie wulkanizacji z UE?

Dotacja na otwarcie wulkanizacji z UE skierowana jest do:

Ile wynosi dotacja na otwarcie wulkanizacji z Unii Europejskiej?

Kwota dotacji unijnej na otwarcie wulkanizacji oscyluje wokół kwot, jakie przyznają urzędy pracy. Najczęściej waha się w przedziale 23-27 tys. zł.

dotacja na otwarcie wulkanizacji

Ponadto poza samą dotacją możesz liczyć na wsparcie pomostowe. To dodatkowe pieniądze w wysokości około 2 tys. zł. Wsparcie pomostowe otrzymujesz przez 6 lub 12 miesięcy. Możesz je wydatkować na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. rachunki, czynsz, ZUS).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na otwarcie wulkanizacji z UE?

Dofinansowanie na otwarcie wulkanizacji z UE możesz przeznaczyć na: sprzęt, reklamę, wyposażenie, adaptację lokalu czy zakup surowców i materiałów. W przeciwieństwie do dofinansowania z urzędu pracy, bardzo często w ramach tych środków możesz kupić samochód.

Co więcej, dotacji z UE nie możesz przeznaczyć na zakup kasy fiskalnej, nieruchomości, akcji i obligacji. Wyłączenia są prawie takie same jak w przypadku dotacji z urzędu pracy.

Jak uzyskać dotacje na otwarcie wulkanizacji z UE?

Proces uzyskania dotacji przedstawia się inaczej. To zdecydowanie bardziej rozbudowane projekty. Pierwsza kwestia to wyszukanie operatora, który prowadzi nabór. Listę projektów znajdziesz na stronach wojewódzkich urzędów pracy.

Kolejny krok to wypełnienie formularza rekrutacyjnego. To uproszczona wersja biznesplanu charakteryzująca Twój pomysł na biznes. Formularz weryfikuje specjalna komisja pod kątem formalnym i merytorycznym. Jeśli ten etap przejdziesz pozytywnie, to otrzymujesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów w obu procesach rekrutacyjnych, bierzesz udział w projekcie.

Projekt to szereg szkoleń z zakładania firmy, księgowości, reklamy, pisania biznesplanu. Po ich ukończeniu, składasz już właściwy biznesplan. Ponownie komisja ocenia go pod względem formalnym i merytorycznym. Jeśli jest w porządku, to możesz uzyskać dotację na otwarcie wulkanizacji.

Dotacja na otwarcie wulkanizacji – podsumowanie

Dotacja na otwarcie wulkanizacji może pochodzić z urzędu pracy lub Unii Europejskiej. Możesz za nią kupić sprzęt, materiały, reklamę. Pamiętaj, że nie możesz korzystać z dwóch różnych źródeł finansowania tego samego projektu. Dlatego musisz zdecydować się na jedną z opcji.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share