Dotacja na gabinet masażu

Jesteś masażystą i myślisz o własnym biznesie? Potrzebujesz pieniędzy na start? Skorzystaj z możliwości, jakie daje dotacja na gabinet masażu. Sprawdź, ile możesz uzyskać i na co wydać dofinansowanie na działalność.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Dla kogo dotacja na gabinet masażu?

Co do zasady, dotacja na gabinet masażu skierowana jest do osób bezrobotnych. Jednak mogą się o nią ubiegać również absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

dotacja na gabinet masażu

To jeszcze nie wszystko, bo aby ubiegać się o dotację z PUP, trzeba spełniać określone warunki wymienione w regulaminie. M.in. nie możesz posiadać nieuregulowanych zobowiązań cywilnoprawnych, w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie możesz bez uzasadnionej przyczyny odmówić udziału w stażu, szkoleniu lub innej formie aktywizacji, a także w ciągu 2 lat przed dniem złożenia wniosku nie możesz być karany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Ile wynosi dotacja na gabinet masażu?

Maksymalna kwota dotacji z urzędu pracy uzależniona jest od pośredniaka. Każdy może bowiem samodzielnie ustalić górny pułap kwoty, o którą można się ubiegać. Choć ustawowo jest to 6-krotność średniej krajowej (ok. 48 tys. zł).

Niestety, nagminnie zdarza się, że maksymalna kwota jest znacznie niższa. Wynosi np. 20, 23, 30 czy 38 tys. zł. Zwróć uwagę, że nie możesz jej przekroczyć, dlatego składając wniosek o dotację z PUP, dokładnie zweryfikuj, o ile maksymalnie możesz wnioskować. W przeciwnym razie Twój wniosek zostanie odrzucony.

Na co można przeznaczyć dotację na gabinet masażu?

Dotacja na gabinet masażu może być przeznaczona na zakup środków trwałych, materiałów/surowców, adaptację lokalu, reklamę, konsultacje prawne. Zanim jednak zaczniesz przygotowywać listę zakupów, dokładnie sprawdź w regulaminie, co możesz, a czego nie możesz kupić w ramach dofinansowania.

Każdy urząd pracy ma swój własny katalog rzeczy, które możesz sfinansować i tych, których nie możesz kupić. Często z dotacji z PUP nie kupisz samochodu, kasy fiskalnej, szkoleń. Nie sfinansujesz również zakupu nieruchomości, a także jakichkolwiek bieżących opłat.

Ponadto pamiętaj o tym, aby wszystkie wydatki były jak najbardziej spójne z profilem planowanej działalności. Muszą być niezbędne do uruchomienia i prowadzenia firmy. Dodatkowo zwróć uwagę na to, aby każdy wydatek posiadał szczegółowe uzasadnienie. Napisz, dlaczego decydujesz się na taki zakup i jak go wykorzystasz we własnej firmie. Im dokładniejsze, tym większa szansa na to, że nikt nie podważy danego wydatku.

Z dotacji na gabinet masażu kupisz:

Pobierz przykładową listę zakupów z dotacji na gabinet masażu

Czy dotacja na gabinet masażu wymaga posiadania wkładu własnego?

Tak, choć w dużej mierze zależy to od konkretnego pośredniaka. W jednych wkład własny jest obligatoryjny. Z kolei w innych może nie być wymagany. Jednak i tak warto go zadeklarować, bo zwiększa szansę na uzyskanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

dotacja na gabinet masażu

Wysokość środków własnych regulują we własnym zakresie poszczególne urzędy pracy. Co oznacza, że w jednym wymagane będzie np. 20% wnioskowanej kwoty, podczas gdy w innym, im wyższy wkład własny zadeklarujesz, tym więcej punktów możesz uzyskać podczas oceny wniosku. Wkład własny finansowy deklarujesz przez dołączenie do wniosku wyciągu z konta lub oświadczenia.

Dodatkowo pamiętaj o tym, aby we wniosku o dotację z urzędu pracy dokładnie zaznaczyć, na co przeznaczysz środki własne. Może być to określony zakup lub bieżące opłaty. Jednocześnie zwróć uwagę na wkład własny rzeczowy. Są to wszelkie narzędzia, maszyny czy urządzenia, które posiadasz, a które chcesz wykorzystać we własnej firmie.

Pamiętaj tylko o tym, aby nie deklarować takiego samego sprzętu, który chcesz kupić w ramach dofinansowania na działalność. Jeśli zamierzasz kupić stół do masażu, to nie wpisuj we wniosku, że już jeden posiadasz i będziesz z niego korzystał, bo urząd pracy może zakwestionować taki wydatek.

Dotacja na gabinet masażu a forma zabezpieczenia dofinansowania

Interesuje Cię dotacja na gabinet masażu? Musisz wybrać określoną formę zabezpieczenia. To instrument, dzięki któremu w przypadku złamania przez Ciebie warunków umowy. Urząd pracy może dochodzić roszczeń i odzyskać przyznaną Ci kwotę wraz z odsetkami.

Jest kilka rodzajów zabezpieczenia dotacji z PUP. Możesz zdecydować się na akt notarialny, zastaw na prawach lub rzeczach, blokadę konta, gwarancję bankową, poręczenie lub weksel z poręczeniem wekslowym. Zwróć uwagę, że w wielu pośredniakach do wybory pozostają 2 lub 3 z powyższych form zabezpieczenia.

Ważne jest to, abyś dokładnie sprawdził, jakie warunki musisz spełniać w określonych rodzajach zabezpieczenia. Te informacje znajdziesz w regulaminie. Np. przy blokadzie konta musisz posiadać środki w wysokości 130% wnioskowanej kwoty dotacji.

Jakie załączniki do wniosku o dotację na gabinet masażu?

Ważnym aspektem, przez który Twój wniosek o dotację z PUP może zostać odrzucony, jest dołączenie wszystkich wymaganych załączników. Ich szczegółowy wykaz znajdziesz w regulaminie lub wniosku.

Najczęściej do wniosku musisz dołączyć: oświadczenia, xero dyplomu ukończenia studiów lub świadectwa ukończenia szkoły, formularz o pomocy de minimis, xero dokumentu potwierdzającego posiadanie lokalu, wyciąg z konta.

dotacja na gabinet masażu

Pamiętaj, że brak załączników może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku bez możliwości poprawy. Dlatego dokładnie sprawdź przed złożeniem wniosku, czy dołączyłeś wszystkie wymagane dokumenty.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na dotację z PUP, warto dołączyć dodatkowe załączniki. Zacznij od listów intencyjnych lub przedwstępnych umów o współpracy z klientami i dostawcami. Na to w pierwszej kolejności przychylnym okiem patrzą urzędy pracy.

Następnie dołącz referencje z poprzednich miejsc pracy. To pokazuje Cię jako osobę wiarygodną, rzetelną i profesjonalną. Zdaniem pośredniaka Twoja firma ma większą szansę utrzymać się na rynku. Wystarczy, że dołączysz 2-3 opinie od wcześniejszych pracodawców.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest portfolio. W zależności od rodzaju działalności możesz dołączyć swoje wcześniejsze realizacje np. w postaci zdjęć czy projektów.

Dotacja na gabinet masażu z PFRON

Kto może ubiegać się o dotację na gabinet masażu z PFRON?

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Ile wynosi dotacja na gabinet masażu z PFRON?

Dotacja z PFRON może mieścić się w przedziale 6-15- krotność średniej krajowej. Jeśli zadeklarujesz we wniosku, że firmę będziesz prowadził później przez rok, to możesz maksymalnie ubiegać się o 6-krotność przeciętnej pensji (ok. 48 tys. zł).

Z kolei jeżeli zadeklarujesz, że firmę będziesz prowadził przez 2 lata, to możesz wnioskować o 15-krotność średniego wynagrodzenia (ok. 120 tys. zł).

Miej także na uwadze, że urząd może samodzielnie ustalić maksymalny pułap dofinansowania i może on być niższy niż wskazane kwoty.

Na co można przeznaczyć dotację na gabinet masażu z PFRON?

Dotację dla jednoosobowej działalności gospodarczej z PFRON możesz wydatkować na sprzęt, urządzenia, maszyny, zatowarowanie, materiały, oprogramowanie, remont, kursy i szkolenia, reklamę, doradztwo prawne czy uzyskanie niezbędnych zezwoleń/pozwoleń.

Jak uzyskać dotację na gabinet masażu z PFRON?

Najpierw musisz zarejestrować się w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek o dofinansowanie. Urząd pracy ma 30 dni na jego rozpatrzenie.

Jeśli uzyskasz pozytywną odpowiedź, to urząd zaprasza Cię na negocjacje, które dotyczą ostatecznego kształtu umowy o dofinansowanie.

Negocjacje najczęściej dotyczą kwoty dofinansowania, zabezpieczenia, rozliczenia dotacji. Finalny krok to podpisanie wynegocjowanej wcześniej umowy, założenie działalności gospodarczej, wydatkowanie i rozliczenie dotacji.

Dotacja na gabinet masażu – podsumowanie

Dotacja na gabinet masażu w wysokości kilku średnich krajowych może być przeznaczona na zakup wyposażenia, urządzeń czy materiałów do salonu masażu. Te pieniądze z pewnością ułatwią Ci start firmy.

Pamiętaj jednak o tym, aby dołączyć wszystkie niezbędne załączniki, wybrać określony rodzaj zabezpieczenia dotacji z PUP, a także zapewnić wkład własny. Bez tego Twój wniosek może przepaść.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
LinkedIn
Share