Dofinansowanie na studio muzyczne

Jesteś muzykiem i interesuje Cię dofinansowanie na studio muzyczne? Zobacz, jakie masz możliwości i co zrobić, aby uzyskać środki na własny biznes.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na studio muzyczne?

Dofinansowanie na studio muzyczne może przybrać formę pożyczek lub dotacji. Pamiętaj jednak o tym, że możesz wybrać tylko jedną z opcji finansowania swojej przyszłej działalności. Nie możesz korzystać jednocześnie z kilku z nich.

dofinansowanie na studio muzyczne

Potencjalne źródła finansowania:

Dofinansowanie na studio muzyczne z urzędu pracy?

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na studio muzyczne z PUP?

O dotację z PUP mogą wystąpić osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Jeśli chcesz uzyskać ten rodzaj dofinansowania, musisz spełniać konkretne warunki, które szczegółowo opisane są w regulaminie.

Zatem najpierw dokładnie zweryfikuj, jakie wymagania musisz spełnić i dopiero przystąp do pracy nad wnioskiem.

Jakie warunki musisz spełniać?

Resztę warunków znajdziesz w regulaminie. Miej na względzie, że jeśli nie spełnisz któregoś z warunków, to nie uzyskasz dofinansowania

Ile wynosi dofinansowanie na studio muzyczne z urzędu pracy?

Maksymalny ustawowy poziom dofinansowania z urzędu pracy wynosi 6-krotność średniej krajowej. Aktualnie to ok. 48 tys. zł. Pamiętaj o tym, że każdy pośredniak ma możliwość dowolnego określenia dopuszczalnego u siebie pułapu dofinansowania. Najczęściej wynosi on 20-37 tys. zł.

Porada

Zwróć uwagę, o jaką maksymalną kwotę możesz ubiegać się w swoim urzędzie pracy. Pamiętaj, że jeśli ją przekroczysz, urząd odrzuci Twój wniosek.
Dlatego jeśli maksymalny poziom dotacji wynosi 25 tys. zł, to nie możesz wnioskować o więcej (np. 26 tys. zł)

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na studio muzyczne z PUP?

Dofinansowanie na studio nagrań możesz wydać na środki trwałe: sprzęt, wyposażenie, zakup oprogramowania, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu i konsultacje prawne.

Opracowując listę wydatków pamiętaj o kilku kluczowych sprawach. Po pierwsze, zweryfikuj, co możesz, a czego nie możesz kupić w ramach dofinansowania. Najczęściej z dotacji wyłączony jest samochód, kasa fiskalna, szkolenia i kursy, nieruchomości, telefon, akcje i obligacje.

dofinansowanie na studio muzyczne

Co więcej, dofinansowania nie możesz wydatkować na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania działalności gospodarczej oraz kosztów transportu/przesyłki zakupionych rzeczy.

Po drugie, sprawdź, jakie są progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na sprzęt musisz wydać przynajmniej 50% dofinansowania, na materiały nie więcej niż 30%, na reklamę maksymalnie 10%, a na adaptację i konsultacje nie więcej niż po 5% dotacji.

Przykład

Jeżeli wnioskujesz o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz przeznaczyć min. 10 tys. zł, na materiały nie więcej 6 tys. zł. Natomiast reklama nie może wynieść więcej niż 2 tys. zł, a adaptacja i konsultacje maksymalnie po 1 tys. zł.

Dofinansowanie na studio muzyczne możesz wydatkować na zakup:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na studio muzyczne

Jak uzyskać dofinansowanie na studio muzyczne z urzędu pracy?

Jeżeli chcesz uzyskać dofinansowanie na studio nagrań z PUP, to przede wszystkim musisz być osobą bezrobotną, zarejestrowaną w konkretnym urzędzie pracy.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku, który urząd sprawdza pod kątem formalnym i merytorycznym. Na ocenę złożonej dokumentacji ma 30 dni.

Jeżeli uzyskasz pozytywną decyzję, to podpisujesz umowę o dotację. Następnie wnosisz zabezpieczenie dotacji (np, akt blokadę konta) i czekasz na przelew środków na konto.

Jeśli pieniądze wpłyną na konto, dopiero wtedy możesz zarejestrować firmę i wydatkować oraz rozliczyć przyznane dofinansowanie. Miej na uwadze, że musisz to zrobić w konkretnym czasie.

Kolejny etap to rozliczenie zakupów. Pamiętaj, że w czasie trwania umowy możesz spodziewać się wizyty monitorującej. Po upływie 12 miesięcy zgłaszasz się do ZUS-u i urzędu skarbowego po określone zaświadczenia (m.in. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych). Następnie z tymi dokumentami idziesz do urzędu pracy i rozwiązujesz umowę dofinansowanie.

Dofinansowanie na studio muzyczne z Banku Gospodarstwa Krajowego

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na studio muzyczne z BGK?

O dofinansowanie na studio nagrań z BGK mogą ubiegać się:

Środki w ramach programu to pożyczka „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”.

Ile wynosi dofinansowanie na studio muzyczne z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Wysokość dofinansowania na studio nagrań wynosi 20-krotność średniej krajowej. Jest to niskooprocentowana pożyczka, którą musisz spłacić w ciągu 7 lat, wliczając w to 12 miesięczną karencję w spłacie.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na studio muzyczne z BGK?

Dofinansowanie na studio muzyczne możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, wyposażenia, oprogramowanie, reklamę, materiały i towary.

Jak uzyskać dofinansowanie na studio muzyczne z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na studio nagrań, najpierw musisz znaleźć pośrednika finansowego działającego na terenie, gdzie planujesz zrealizować swój projekt.

dofinansowanie na studio muzyczne

Następnie składasz wniosek. Przy jego wypełnieniu możesz posiłkować się pomocą profesjonalnego doradcy. Wniosek weryfikuje się w ciągu 14 dni.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, to zakładasz działalność, podpisujesz umowę i otrzymujesz pożyczkę.

Dofinansowanie na studio muzyczne z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na studio muzyczne z UE?

Dofinansowanie na studio muzyczne skierowane jest do:

Ile wynosi dofinansowanie na studio muzyczne z Unii Europejskiej?

Dofinansowanie na studio nagrań zależy od danego projektu. Najczęściej waha się w granicach 23-27 tys. zł. Dodatkowo poza samą dotacją możesz liczyć na wsparcie pomostowe w wysokości 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć unijne dofinasowanie na studio muzyczne?

Dofinansowanie na studio nagrań możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, oprogramowania, wyposażenia, reklamę, adaptację lokalu, a także zakup materiałów i towarów.

Z kolei wsparcie pomostowe możesz wydać na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS, czynsz, rachunki, paliwo).

Jak uzyskać dofinansowanie na studio muzyczne z UE?

Najpierw musisz znaleźć konkretny projekt. Odpowiadają za nie wojewódzkie urzędy pracy. Następnie składasz formularz rekrutacyjny, czyli skróconą wersję biznesplanu.

Specjalnie powołana komisja weryfikuje formularz formalnie i merytorycznie. Następnie przechodzisz rozmowę kwalifikacyjną do projektu.

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, bierzesz udział w projekcie. To cykl szkoleń związanych z prowadzeniem firmy. Po jego ukończeniu składasz właściwy wniosek i biznesplan.

W przypadku jego pozytywnej ocenie i uzyskania odpowiedniej liczby punktów, uzyskujesz dotację

Dofinansowanie na studio muzyczne z PFRON

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na studio muzyczne z PFRON?

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Ile wynosi dofinansowanie na studio muzyczne z PFRON?

Dotacja z PFRON może mieścić się w przedziale 6-15- krotność średniej krajowej. Jeśli zadeklarujesz we wniosku, że firmę będziesz prowadził później przez rok, to możesz maksymalnie ubiegać się o 6-krotność przeciętnej pensji (ok. 48 tys. zł).

Z kolei jeżeli zadeklarujesz, że firmę będziesz prowadził przez 2 lata, to możesz wnioskować o 15-krotność średniego wynagrodzenia (ok. 120 tys. zł).

Miej także na uwadze, że urząd może samodzielnie ustalić maksymalny pułap dofinansowania i może on być niższy niż wskazane kwoty.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na studio muzyczne z PFRON?

Dotację dla jednoosobowej działalności gospodarczej z PFRON możesz wydatkować na sprzęt, urządzenia, maszyny, zatowarowanie, materiały, oprogramowanie, remont, kursy i szkolenia, reklamę, doradztwo prawne czy uzyskanie niezbędnych zezwoleń/pozwoleń.

Jak uzyskać dotację na studio muzyczne z PFRON?

Najpierw musisz zarejestrować się w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek o dofinansowanie. Urząd pracy ma 30 dni na jego rozpatrzenie.

Jeśli uzyskasz pozytywną odpowiedź, to urząd zaprasza Cię na negocjacje, które dotyczą ostatecznego kształtu umowy o dofinansowanie.

Negocjacje najczęściej dotyczą kwoty dofinansowania, zabezpieczenia, rozliczenia dotacji. Finalny krok to podpisanie wynegocjowanej wcześniej umowy, założenie działalności gospodarczej, wydatkowanie i rozliczenie dotacji.

Dofinansowanie na studio muzyczne – podsumowanie

Dofinansowanie na studio muzyczne może być pożyczką lub dotacją. Pamiętaj, że musisz zdecydować się tylko na jeden z dostępnych instrumentów finansowych.

Dlatego dokładnie sprawdź wymagania, kwoty, a także swoje potrzeby i wybierz odpowiedni dla siebie sposób na sfinansowanie przyszłej działalności.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share