Dofinansowanie na serwis mobilny

Jeśli jesteś mechanikiem, a chcesz założyć swój biznes, to może przydać się zewnętrzne finansowanie. Marzy Ci się warsztat samochodowy, ale nie masz odpowiedniego lokalu? Wyjściem z sytuacji mogą być mobilne naprawy. Zobacz, jak uzyskać dofinansowanie na serwis mobilny.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na serwis mobilny?

Dofinansowanie na serwis mobilny może być bezzwrotną dotacją, jak również zwrotną pożyczką. Istotne jest to, że nie możesz korzystać z dwóch różnych źródeł jednocześnie. Musisz zdecydować się na jedną z dostępnych opcji.

dofinansowanie na serwis mobilny

Dofinansowanie na warsztat mobilny możesz uzyskać z:

Dofinansowanie na serwis mobilny z urzędu pracy

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis mobilny z PUP?

O dotację z PUP mogą ubiegać się osoby bezrobotne. absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Aby uzyskać dofinansowanie musisz spełniać określone warunki, szczegółowo opisane w regulaminie.

Warunki, które musisz spełniać to:

To najważniejsze z nich, pozostałe znajdziesz w regulaminie. Dlatego dokładnie się z nim zapoznaj. Jeśli nie spełnisz choćby jednego z warunków, nie uzyskasz dotacji.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis mobilny z urzędu pracy?

Maksymalna wysokość dotacji z PUP wynosi 6-krotność średniej krajowej (aktualnie ok. 48 tys. zł). Weź jednak pod uwagę, że każdy urząd pracy może dowolnie określić swoją maksymalną kwotę dofinansowania.

Bardzo często dotacje są niższe od ustawowego limitu i wahają się w przedziale 18-27 tys. zł. Pamiętaj, aby przed złożeniem wniosku dokładnie sprawdzić, o jaką kwotę możesz maksymalnie się ubiegać.

Porada

Jeśli w Twoim urzędzie pracy maksymalna kwota dotacji wynosi 20 tys. zł, to nie możesz wnioskować o więcej (21 tys. zł).
Wpisanie we wniosku wyższej kwoty dofinansowania będzie skutkowało odrzuceniem Twojej dokumentacji.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis mobilny z PUP?

Dofinansowanie z urzędu pracy możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, wyposażenia, oprogramowanie, reklamę, materiały i towary, adaptację lokalu oraz konsultacje prawne.

Zanim zaczniesz myśleć o zakupach z dotacji na mobilny warsztat sprawdź kilka kwestii. Przede wszystkim zweryfikuj, co możesz, a czego nie możesz kupić w ramach dofinansowania. Katalog rzeczy wykluczonych znajdziesz w regulaminie.

dofinansowanie na serwis mobilny

Najczęściej z dotacji na serwis mobilny wykluczony jest samochód, kasa fiskalna, nieruchomości, telefon, akcje, kursy i szkolenia, a także sprzęt, którego obsługa wymaga posiadania specjalistycznych uprawnień, a Ty tych uprawnień nie posiadasz.

Z dotacji na mobilną mechanikę nie pokryjesz również kosztów transportu/przesyłki zakupionych rzeczy, a także bieżących kosztów prowadzenia firmy (ZUS, czynsz, pensje, paliwo etc.).

Drugą sprawą są progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Wiele urzędów pracy wymaga, abyś wydał określony % dofinansowania na konkretne rodzaje zakupów. Np. 50% dotacji musisz przeznaczyć na zakup sprzętu, maksymalnie 20% na materiały. Z kolei na reklamę nie możesz wydać więcej niż 15%, a na adaptację lokalu maksymalnie 10% i nie więcej niż 5% na konsultacje prawne.

Przykład

Jeśli ubiegasz się o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać min. 10 tys. zł. Na materiały nie więcej niż 4 tys. zł, a na reklamę 3 tys. zł. Z kolei na adaptację lokalu nie możesz wydać więcej niż 2 tys. zł, a na konsultacje prawne maksymalnie 1 tys. zł.

Dofinansowanie na serwis mobilny z urzędu pracy możesz przeznaczyć na:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na serwis mobilny

Dofinansowanie na serwis mobilny z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis mobilny z UE?

Dofinansowanie na warsztat mobilny przeznaczone jest dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo, opiekunów osób z niepełnosprawnościami, imigrantów, reemigrantów, odchodzących z rolnictwa i ich rodzin oraz ubogich pracujących.

Dotacje przyznawane są w ramach specjalnych projektów szkoleniowo-doradczych.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis mobilny z Unii Europejskiej?

Dofinansowanie na serwis mobilny z UE zależy od danego projektu. Średni przedział to kwoty między 23-27 tys. zł. Do tego dochodzi też tak zwane wsparcie pomostowe. To dodatkowe pieniądze, które możesz otrzymywać przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis mobilny z UE?

Dotację na mobilny warsztat możesz przeznaczyć na zakup wyposażenia, maszyn, urządzeń, oprogramowania, reklamę, materiały i towary. Zwróć uwagę, że w ramach projektów unijnych w wielu przypadkach możesz kupić samochód.

Katalog rzeczy akceptowalnych i wykluczonych z dofinansowania zależy od danego projektu. Najczęściej z dotacji wykluczony jest zakup akcji, obligacji, szkoleń, kursów, a także pokrycie kosztów przesyłki.

Wsparcie pomostowe możesz przeznaczyć na zakup paliwa, opłatę ZUS-u, kosztów reklamy, księgowości.

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis mobilny z Unii Europejskiej?

Aby uzyskać unijne dofinansowanie na serwis mobilny musisz najpierw znaleźć odpowiedni projekt. Za ich realizację odpowiadają wojewódzkie urzędy pracy. Następnie składasz formularz rekrutacyjny.

dofinansowanie na serwis mobilny

To skrócona wersja biznesplanu opisująca Twój pomysł na działalność. Formularz weryfikuje się pod kątem formalnym i merytorycznym Później czeka Cię jeszcze rozmowa kwalifikacyjna do projektu. Jeśli wszystkie etapy przebiegną pomyślnie, bierzesz udział w projekcie.

To cykl szkoleń dotyczących zakładania firmy, rozliczeń, marketingu. Po ich ukończeniu składasz właściwy wniosek i biznesplan. Ponownie ocenia się go formalnie i merytorycznie. Jeśli uzyskasz odpowiednią liczbę punktów, otrzymujesz dotację na warsztat mobilny.

Dofinansowanie na serwis mobilny z Banku Gospodarstwa Krajowego

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis mobilny z BGK?

O pożyczkę z BGK mogą ubiegać się:

Ile wynosi dofinansowanie na serwis mobilny z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Pożyczka z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” maksymalnie może wynieść 20-krotność średniej krajowej. Plusem pożyczki jest niskie oprocentowanie, a także długi okres spłaty (do 7 lat, wliczając w to roczną karencję w spłacie).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis mobilny z BGK?

Dofinansowanie na warsztat mobilny z BGK możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, wyposażenie, materiały/towary, reklamę.

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis mobilny z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Przede wszystkim musisz znaleźć pośrednika finansowego działającego na terenie, na którym będziesz prowadził działalność gospodarczą. Następnie składasz wniosek. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Pośrednik weryfikuje wniosek w ciągu 14 dni. Jeśli decyzja jest pozytywna, zakładasz działalność, podpisujesz umowę i otrzymujesz pożyczkę.

Dofinansowanie na serwis mobilny z PFRON

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis mobilny z PFRON?

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis mobilny z PFRON?

Dotacja z PFRON może mieścić się w przedziale 6-15- krotność średniej krajowej. Jeśli zadeklarujesz we wniosku, że firmę będziesz prowadził później przez rok, to możesz maksymalnie ubiegać się o 6-krotność przeciętnej pensji (ok. 48 tys. zł).

Z kolei jeżeli zadeklarujesz, że firmę będziesz prowadził przez 2 lata, to możesz wnioskować o 15-krotność średniego wynagrodzenia (ok. 120 tys. zł).

Miej także na uwadze, że urząd może samodzielnie ustalić maksymalny pułap dofinansowania i może on być niższy niż wskazane kwoty.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis mobilny z PFRON?

Dotację dla jednoosobowej działalności gospodarczej z PFRON możesz wydatkować na sprzęt, urządzenia, maszyny, zatowarowanie, materiały, oprogramowanie, remont, kursy i szkolenia, reklamę, doradztwo prawne czy uzyskanie niezbędnych zezwoleń/pozwoleń.

Jak uzyskać dotację na serwis mobilny z PFRON?

Najpierw musisz zarejestrować się w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek o dofinansowanie. Urząd pracy ma 30 dni na jego rozpatrzenie.

Jeśli uzyskasz pozytywną odpowiedź, to urząd zaprasza Cię na negocjacje, które dotyczą ostatecznego kształtu umowy o dofinansowanie.

Negocjacje najczęściej dotyczą kwoty dofinansowania, zabezpieczenia, rozliczenia dotacji. Finalny krok to podpisanie wynegocjowanej wcześniej umowy, założenie działalności gospodarczej, wydatkowanie i rozliczenie dotacji.

Dofinansowanie na serwis mobilny – podsumowanie

Dofinansowanie na serwis mobilny może pochodzić z kilku źródeł: urzędu pracy, UE, BGK. Pamiętaj, że nie możesz korzystać z kilku źródeł jednocześnie. Musisz zdecydować się na jedną z dostępnych opcji.

W związku z tym dokładnie sprawdź warunki, możliwe z dofinansowania zakupy oraz swoje potrzeby inwestycyjne i wybierz najlepszy instrument finansowy dla siebie.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share