Dofinansowanie na serwis komputerowy

4.7/5 - (8 votes)

Zajmujesz się naprawą komputerów? Chcesz założyć własną firmę i potrzebujesz pieniędzy? Sprawdź, jakie dofinansowanie na serwis komputerowy możesz uzyskać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na serwis komputerowy?

Środki na uruchomienie serwisu komputerowego mogą mieć formę bezzwrotnych dotacji, jak również zwrotnych pożyczek. Istotne jest to, że nie możesz jednocześnie finansować tego samego projektu z dwóch różnych źródeł. Musisz zdecydować się na jedną z opcji.

dofinansowanie na serwis komputerowy

Dofinansowanie na serwis komputerowy może pochodzić z:

Dofinansowanie na serwis komputerowy z urzędu pracy

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis komputerowy z PUP?

O dofinansowanie z PUP mogą ubiegać się osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Aby uzyskać dotację musisz spełniać określone warunki, które opisane są w regulaminie, więc w pierwszej kolejności się z nim zapoznaj.

Warunki, które musisz spełniać, to:

To najważniejsze warunki, pozostałe znajdziesz w swoim regulaminie. Pamiętaj o tym, że jeśli nie spełniasz choćby jednego z nich, nie możesz otrzymać dotacji.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis komputerowy z urzędu pracy?

Dofinansowanie na serwis komputerowy z PUP maksymalnie może wynieść 6-krotność średniej krajowej. W tej chwili jest to ok. 48 tys. zł. Zwróć jednak uwagę, że każdy urząd pracy może dowolnie określić swój maksymalny pułap dotacji.

Bardzo często jest on znacznie niższy niż ustawowy. Dofinansowanie może wahać się w przedziale 18-25 tys. zł. Dlatego dokładnie sprawdź, o ile możesz wnioskować w swoim urzędzie.

Porada

Zanim zaczniesz przygotowywać wniosek zweryfikuj, o jaką kwotę możesz maksymalnie się ubiegać. Pamiętaj, że jeśli ją przekroczysz, to urząd odrzuci Twój wniosek już na starcie.
Zatem jeśli w Twoim urzędzie maksymalna kwota dotacji wynosi 23 tys. zł, to nie możesz wnioskować o więcej (np. 24 tys. zł).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis komputerowy z PUP?

Dotację z urzędu pracy możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, wyposażenie, materiały i towary, reklamę, adaptację lokalu, a także konsultacje prawne.

Opracowując listę zakupów musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdź, co możesz, a czego nie możesz kupić w ramach dotacji. Każdy urząd pracy ma swój własny katalog wydatków akceptowalnych i wykluczonych z dofinansowania.

dofinansowanie na serwis komputerowy

Najczęściej z dotacji z PUP nie kupisz samochodu, kasy fiskalnej, telefonu, nieruchomości, akcji, szkoleń i kursów. Nie pokryjesz również bieżących kosztów prowadzenia firmy oraz kosztów transportu/przesyłki zakupionych rzeczy.

Ponadto zweryfikuj czy Twój urząd nie wprowadza progów procentowych pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Co może oznaczać, że np. na sprzęt musisz wydać minimum 50% dotacji, na materiały nie więcej niż 30%. Z kolei na reklamę możesz przeznaczyć nie więcej niż 10%, a na adaptację lokalu maksymalnie 5% i 5% na doradztwo prawne.

Przykład

Jeżeli ubiegasz się o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać min. 10 tys. zł. Z kolei na materiały nie więcej niż 6 tys., a na reklamę maksymalnie 2 tys. zł. Adaptacja lokalu i konsultacje prawne nie mogą przekroczyć po 1 tys. zł.

Dofinansowanie na serwis komputerowy z urzędu pracy możesz przeznaczyć na:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na serwis komputerowy

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis komputerowy z urzędu pracy?

Aby uzyskać dofinasowanie na serwis komputerowy z PUP, musisz być osobą bezrobotną. Zatem pierwszy krok to rejestracja w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek w trybie zamkniętym lub otwartym.

Urząd pracy rozpatruje wniosek w ciągu 30 dni. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to podpisujesz umowę, wnosisz zabezpieczenie (np. blokadę konta) i czekasz na przelew. Dopiero po wpływie pieniędzy na konto, możesz zarejestrować działalność.

Następny krok to wydatkowanie i rozliczenie dofinansowania. Masz na to określony czas, który zapisano w umowie. Po wydatkowaniu i rozliczeniu dotacji prowadzisz firmę przez min. 12 miesięcy.

W tym czasie możesz się spodziewać kontroli ze strony urzędu pracy. Po upływie 12 miesięcy udajesz się do ZUS-u i urzędu skarbowego po określone zaświadczenia (m.in. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych). Zaświadczenia przedstawiasz w urzędzie pracy i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Dofinansowanie na serwis komputerowy z Banku Gospodarstwa Krajowego

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis komputerowy z BGK?

Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” to pożyczka dla osób planujących założyć swoją działalność gospodarczą. Środki skierowane są do osób bezrobotnych, opiekunów osób z niepełnosprawnościami, absolwentów do 4 lat od ukończenia studiów lub uzyskania tytułu zawodowego i studentów ostatniego roku 1 lub 2 stopnia studiów.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis komputerowy z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Dofinansowanie na serwis komputerowy z BGK wynosi maksymalnie 20-krotność średniej krajowej. Co więcej, dużą zaletą pożyczki jest niskie oprocentowanie. Samą pożyczkę musisz spłacić w ciągu 7 lat, wliczając w to roczną karencję w spłacie.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis komputerowy z BGK?

Pożyczkę z BGK możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, wyposażenia, oprogramowania, reklamę, materiały i towary.

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis komputerowy z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Po pierwsze, musisz znaleźć pośrednika finansowego, który działa na terenie, na którym planujesz prowadzić swoją firmę. Następnie składasz wniosek. Przy jego pisaniu możesz skorzystać z pomocy doradcy.

dofinansowanie na serwis komputerowy

Pośrednik weryfikuje wniosek przez 14 dni. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zakładasz działalność, podpisujesz umowę i otrzymujesz dofinansowanie.

Dofinansowanie na serwis komputerowy z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis komputerowy z UE?

O dotacje unijne mogą ubiegać się:

Ile wynosi dofinansowanie na serwis komputerowy z Unii Europejskiej?

Wysokość dotacji uzależniona jest od danego projektu, bowiem dofinasowanie na serwis komputerowy przyznawane jest w ramach specjalnych projektów doradczo-szkoleniowych.

Średni przedział kwotowy to 23-27 tys. zł. Poza sama dotacją możesz uzyskać również wsparcie pomostowe przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na serwis komputerowy z UE?

Dofinansowanie unijne możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, wyposażenia, materiałów, reklamę, adaptację lokalu. Wsparcie pomostowe możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS, czynsz).

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis komputerowy z Unii Europejskiej?

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiedni projekt. Ich realizację nadzorują wojewódzkie urzędy pracy. Następnie składasz formularz rekrutacyjny. To skrócona wersja biznesplanu.

Formularz weryfikuje powołana komisja, zaś kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna do projektu. Jeśli wszystkie etapy zakończą się pozytywnie, bierzesz udział w projekcie. To cykl szkoleń dotyczący zakładania i prowadzenia firmy.

Po jego ukończeniu składasz właściwy wniosek i biznesplan. Ponownie weryfikuje się go pod kątem formalnym i merytorycznym. Jeśli wszystkie etap zakończą się pozytywnie, otrzymujesz dofinansowanie.

Dofinansowanie na serwis komputerowy z PFRON

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na serwis komputerowy z PFRON?

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Ile wynosi dofinansowanie na serwis komputerowy z PFRON?

Dotacja z PFRON może mieścić się w przedziale 6-15- krotność średniej krajowej. Jeśli zadeklarujesz we wniosku, że firmę będziesz prowadził później przez rok, to możesz maksymalnie ubiegać się o 6-krotność przeciętnej pensji (ok. 48 tys. zł).

Z kolei jeżeli zadeklarujesz, że firmę będziesz prowadził przez 2 lata, to możesz wnioskować o 15-krotność średniego wynagrodzenia (ok. 120 tys. zł).

Miej także na uwadze, że urząd może samodzielnie ustalić maksymalny pułap dofinansowania i może on być niższy niż wskazane kwoty.

Na co można przeznaczyć dotację na serwis komputerowy z PFRON?

Dotację dla jednoosobowej działalności gospodarczej z PFRON możesz wydatkować na sprzęt, urządzenia, maszyny, zatowarowanie, materiały, oprogramowanie, remont, kursy i szkolenia, reklamę, doradztwo prawne czy uzyskanie niezbędnych zezwoleń/pozwoleń.

Jak uzyskać dofinansowanie na serwis komputerowy z PFRON?

Najpierw musisz zarejestrować się w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek o dofinansowanie. Urząd pracy ma 30 dni na jego rozpatrzenie.

Jeśli uzyskasz pozytywną odpowiedź, to urząd zaprasza Cię na negocjacje, które dotyczą ostatecznego kształtu umowy o dofinansowanie.

Negocjacje najczęściej dotyczą kwoty dofinansowania, zabezpieczenia, rozliczenia dotacji. Finalny krok to podpisanie wynegocjowanej wcześniej umowy, założenie działalności gospodarczej, wydatkowanie i rozliczenie dotacji.

Dofinansowanie na serwis komputerowy – podsumowanie

Dofinansowanie na serwis komputerowy może pochodzić z kilku źródeł. Ważne jest to, że nie możesz korzystać jednocześnie z kilku z nich. Musisz zdecydować się na jedną z dostępnych opcji.

W związku z tym dokładnie sprawdź warunki, kwoty, a także swoje potrzeby inwestycyjne. Następnie wybierz finansowanie najlepsze dla siebie.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share