Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii

4.6/5 - (13 votes)

Jesteś fizjoterapeutą? Chcesz przejść na swoje i potrzebujesz kapitału na rozpoczęcie działalności? Zobacz, jakie dofinansowanie na gabinet fizjoterapii możesz uzyskać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na gabinet fizjoterapii?

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii możesz uzyskać z kilku źródeł. Zwróć jednak uwagę, że nie możesz korzystać jednocześnie z dwóch różnych instrumentów finansowych. Musisz zdecydować się tylko na jedno ze źródeł finansowania.

dofinansowanie na gabinet fizjoterapii

Skąd możesz pozyskać środki na otwarcie gabinetu:

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z urzędu pracy

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PUP?

O dotację z urzędu pracy mogą wnioskować osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Aby uzyskać dotację musisz spełniać określone warunki, które szczegółowo opisane są w regulaminie.

Dotację na gabinet fizjoterapii możesz uzyskać, jeśli:

To część warunków, które musisz spełniać. Pozostałe znajdziesz w regulaminie, dlatego dokładnie się z nim zapoznaj. Miej na względzie, że niespełnianie chociażby jednego z nich spowoduje, że nie będziesz mógł ubiegać się o dofinansowanie.

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z urzędu pracy?

Maksymalna kwota dotacji z PUP wynosi 6-krotność średniej krajowej. W tej chwili to ok. 48 tys. zł. Pamiętaj jednak o tym, że każdy urząd pracy może dowolnie określić swój maksymalny poziom dofinansowania.

Bardzo często zdarza się, że jest on niższy od ustawowego i może wahać się w granicach 18-25 tys. zł. Jeśli go przekroczysz, to urząd automatycznie odrzuci Twój wniosek.

Porada

Zanim zaczniesz przygotowywać wniosek dokładnie sprawdź, o jaką kwotę możesz się ubiegać. Jeśli w Twoim urzędzie maksymalna kwota dotacji wynosi 20 tys. zł, to nie możesz wnioskować o więcej (np. 21 tys. zł).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PUP?

Dotację z PUP możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, wyposażenia, oprogramowania, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu oraz konsultacje prawne.

Przygotowując listę zakupów zwróć uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim zobacz, co możesz, a czego nie możesz kupić w ramach dotacji. Najczęściej z dofinansowania wykluczony jest zakup samochodu, kasy fiskalnej, telefonu, nieruchomości, szkoleń, akcji, obligacji.

Ponadto nie sfinansujesz również bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS, czynsz, podatki), a także kosztów przesyłki/transportu zakupionych z dotacji przedmiotów.

Drugą sprawą są progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na sprzęt będziesz musiał wydać min. 50% dotacji, na materiały maksymalnie 40%, nie więcej niż 5% na reklamę. Z kolei adaptacja lokalu nie może przekroczyć 10%, a konsultacje prawne 5% dotacji.

Przykład

Jeśli ubiegasz się o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać min. 10 tys. zł, a na materiały np. 6 tys. zł. Z kolei reklama maksymalnie może wynieść 1 tys. zł, podobnie konsultacje prawne. Adaptacja lokalu nie może przekroczyć kwoty 2 tys. zł.

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii możesz przeznaczyć na:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na gabinet fizjoterapii

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z urzędu pracy?

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PUP musisz się zarejestrować jako osoba bezrobotna. Następnie składasz wniosek (w trybie otwartym lub zamkniętym), na ocenę którego urząd ma 30 dni.

Jeśli pozytywnie przejdziesz ocenę formalną i merytoryczną, podpisujesz umowę o dofinansowanie, wnosisz zabezpieczenie (np. blokadę konta) i czekasz na przelew środków.

Po wpływie dotacji na Twoje konto, rejestrujesz działalność, a później masz określony czas na wydatkowanie i rozliczenie przyznanych pieniędzy.

Następnie po wydatkowaniu dotacji prowadzisz działalność przez minimum 12 miesięcy. Po tym czasie udajesz się do ZUS-u i urzędu skarbowego po określone zaświadczenia (np. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych). Z zaświadczeniami idziesz do urzędu pracy, rozliczasz się końcowo i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z BGK?

O pożyczkę z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” mogą ubiegać się:

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Pożyczka wynosi 20-krotność średniej krajowej. Zaletą tego instrumentu finansowego jest niskie oprocentowanie, a także 12 miesięczna karencja w spłacie. Pożyczkę musisz spłacić w ciągu 7 lat.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z BGK?

Dofinansowanie możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, wyposażenia, oprogramowania, materiały i towary, reklamę.

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Przede wszystkim musisz znaleźć pośrednika finansowego, który działa na terenie, na którym zamierzasz prowadzić swoją działalność.

dofinansowanie na gabinet fizjoterapii

Następnie składasz wniosek. Przy jego wypełnieniu możesz skorzystać z pomocy doradcy. Pośrednik weryfikuje wniosek w ciągu 14 dni. Jeśli decyzja będzie pozytywna, zakładasz działalność, podpisujesz umowę i otrzymujesz pieniądze.

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z UE?

O dofinansowanie unijne mogą ubiegać się bezrobotni, bierni zawodowo, ubodzy pracujący, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, imigranci, reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny.

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Unii Europejskiej?

Dotacja na gabinet fizjoterapii zależy od danego projektu. Średnia wysokość dotacji oscyluje w granicach 23-27 tys. zł.

Do tego dochodzi wsparcie pomostowe, czyli dodatkowe pieniądze, które możesz otrzymywać przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z UE?

Dotację z UE możesz wydatkować na zakup sprzętu, wyposażenia, oprogramowania, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu.

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z Unii Europejskiej?

Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiedni projekt. Odpowiadają za nie wojewódzkie urzędy pracy. Następnie składasz formularz rekrutacyjny. To skrócona wersja biznesplanu opisująca Twój pomysł.

Specjalnie powołana komisja weryfikuje go formalnie i merytorycznie, a następnie przechodzisz rozmowę kwalifikacyjną do projektu. Jeśli wszystko zakończy się pozytywnie bierzesz udział w cyklu szkoleń z zakresu prowadzenia firmy.

Po ich ukończeniu składasz właściwy wniosek i biznesplan. Ponownie weryfikuje się go formalnie i merytorycznie. Jeśli uzyskasz odpowiednią liczbę punktów, możesz liczyć na dotację.

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PFRON

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PFRON?

Dofinansowanie z PFRON przeznaczone jest dla osób z niepełnosprawnościami, które są zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu.

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PFRON?

Dotacja z PFRON może mieścić się w przedziale 6-15- krotność średniej krajowej. Jeśli zadeklarujesz we wniosku, że firmę będziesz prowadził później przez rok, to możesz maksymalnie ubiegać się o 6-krotność przeciętnej pensji (ok. 48 tys. zł).

Z kolei jeżeli zadeklarujesz, że firmę będziesz prowadził przez 2 lata, to możesz wnioskować o 15-krotność średniego wynagrodzenia (ok. 120 tys. zł).

Miej także na uwadze, że urząd może samodzielnie ustalić maksymalny pułap dofinansowania i może on być niższy niż wskazane kwoty.

Na co można przeznaczyć dotację na gabinet fizjoterapii z PFRON?

Dotację dla jednoosobowej działalności gospodarczej z PFRON możesz wydatkować na sprzęt, urządzenia, maszyny, zatowarowanie, materiały, oprogramowanie, remont, kursy i szkolenia, reklamę, doradztwo prawne czy uzyskanie niezbędnych zezwoleń/pozwoleń.

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet fizjoterapii z PFRON?

Najpierw musisz zarejestrować się w urzędzie pracy. Następnie składasz wniosek o dofinansowanie. Urząd pracy ma 30 dni na jego rozpatrzenie.

Jeśli uzyskasz pozytywną odpowiedź, to urząd zaprasza Cię na negocjacje, które dotyczą ostatecznego kształtu umowy o dofinansowanie.

Negocjacje najczęściej dotyczą kwoty dofinansowania, zabezpieczenia, rozliczenia dotacji. Finalny krok to podpisanie wynegocjowanej wcześniej umowy, założenie działalności gospodarczej, wydatkowanie i rozliczenie dotacji.

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii – podsumowanie

Dofinansowanie na gabinet fizjoterapii może pochodzić z kilku źródeł: urzędu pracy, Unii Europejskiej, BGK. Pamiętaj o tym, że nie możesz korzystać jednocześnie z dwóch różnych źródeł. Musisz zdecydować się na jeden z opisywanych instrumentów finansowych.

Dokładnie sprawdź warunki, kwoty, a także swoje potrzeby inwestycyjne. Następnie wybierz optymalne źródło finansowania swojego pomysłu.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share