Dofinansowanie dla biegłego rewidenta

4.6/5 - (17 votes)

Jesteś biegłym rewidentem? Chcesz otworzyć własny biznes? Potrzebujesz kapitału na start? Rozwiązaniem może być dofinansowanie dla biegłego rewidenta. Zobacz, ile wynosi, na co możesz je przeznaczyć i jak je uzyskać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Dla kogo dofinansowanie dla biegłego rewidenta?

O dofinansowanie z PUP mogą ubiegać się osoby bezrobotne, zarejestrowane w urzędzie pracy oraz absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

dofinansowanie dla biegłego rewidenta

Twój status na rynku pracy to dopiero początek, bo do tego dochodzi szereg warunków, które musisz spełnić.

Są to m.in.:

Istotne znaczenie może być też okres posiadania statusu osoby bezrobotnej (czasami wymagany jest 3-miesięczny „staż” w urzędzie pracy) oraz wiek (urząd pracy realizuje projekty dla osób do 30-tki i powyżej 30 lat).

Ile wynosi dofinansowanie dla biegłego rewidenta?

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta zależy od konkretnego urzędu pracy, bo każdy pośredniak może dowolnie określić maksymalny pułap dofinansowania. Choć ustawowo wynosi on 6-krotność średniej krajowej, to praktycznie w niewielu urzędach można ubiegać się o taką kwotę (w tej chwili ok. 48 tys. zł).

Najczęściej wysokość dotacji z urzędu pracy oscyluje w granicach 20-30 tys. zł.

Porada

Pamiętaj, że przekroczenie maksymalnej kwoty dotacji może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku i zakończeniem marzeń o otwarciu własnej firmy. Dlatego dokładnie zweryfikuj, o jaką kwotę możesz się ubiegać.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie dla biegłego rewidenta?

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta możesz wydać na zakup:

Zwróć uwagę, że każdy urząd pracy ma swój własny katalog wydatków, które możesz sfinansować z dotacji, a także tych, które z tego dofinansowania są wykluczone. Bardzo często z dotacji nie kupisz samochodu, kasy lub drukarki fiskalnej, szkoleń i kursów, nieruchomości.

Ponadto dofinansowania z PUP nie możesz przeznaczyć na opłacenie bieżących kosztów prowadzenia firmy (rachunki, czynsz, ZUS, podatki, paliwo, etc.), a także kosztów przesyłki/transportu zakupionych rzeczy w ramach dotacji.

Dodatkowo zwróć uwagę, czy Twój urząd pracy nie wprowadza progów procentowych pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na sprzęt musisz wydać minimum 50% dotacji, na zatowarowanie i zakup materiałów do 30%, a na reklamę jedynie 20%.

Przykład

Ubiegając się o 16 tys. zł, 8 tys. zł musisz przeznaczyć na sprzęt, materiały możesz kupić za 4800 zł, a na reklamę możesz przeznaczyć 3200 zł.

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta może być przeznaczona na zakup:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania dla biegłego rewidenta

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta a wkład własny

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie dla biegłego rewidenta, musisz posiadać wkład własny, choć niektóre urzędy go nie wymagają. Jednak nawet w takiej sytuacji warto go zadeklarować, bo zwiększa Twoje szanse na uzyskanie dofinansowania z PUP.

dofinansowanie dla biegłego rewidenta

Ile wkładu własnego trzeba mieć? To zależy od konkretnego pośredniaka. Wysokość środków własnych może wynosić np. 20% wnioskowanej kwoty, a może być też tak, że im większy wkład własny, tym więcej punktów możesz uzyskać.

Przykład

Jeśli ubiegasz się o 25 tys. zł, to Twój wkład własny powinien wynosić 5 tys. zł, przy założeniu, że urząd pracy wymaga 20% wkładu własnego.

Wkład własny deklarujesz przez dołączenie do wniosku o dotację z PUP wyciągu z konta lub oświadczenia. Pamiętaj o tym, aby dokładnie wskazać we wniosku, na co przeznaczysz środki własne. Może to być konkretny zakup (np. meble biurowe) lub bieżące opłaty.

Dodatkowo warto wspomnieć o wkładzie własnym rzeczowym, czyli sprzęcie, który już posiadasz i chcesz wykorzystać w ramach planowanej działalności. Może to być np. samochód, oprogramowanie, materiały biurowe etc.

Porada

Pamiętaj jednak o tym, aby nie wykazywać we wniosku takiego sprzętu, który chcesz kupić w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Czy dofinansowanie dla biegłego rewidenta wymaga posiadania zabezpieczenia?

Tak, jeśli decydujesz się na dotację z PUP, to musisz wybrać określony rodzaj zabezpieczenia dofinansowania.

Z reguły jest to:

Każdy z powyższych rodzajów zabezpieczenie dotacji wiąże się z określonymi warunkami, które musisz spełnić.

Przykład

W przypadku blokady konta musisz posiadać na rachunku bankowych 120% wnioskowanej kwoty. Następnie ta suma blokowana jest na określony czas.

Dlatego nie wybieraj pochopnie i dokładnie sprawdź regulamin. Zobacz, jakie warunki musisz spełniać, aby wybrać konkretny rodzaj zabezpieczenia. Ponadto zwróć uwagę, że nie w każdym pośredniaku będziesz mógł wybierać spośród wszystkich rodzajów. Często wybór jest ograniczony np. do 3 form.

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta a załączniki do wniosku

Nieodłączną częścią wniosku o dotację z PUP są załączniki. Ich zestaw może zależeć od konkretnego urzędu pracy. Spis załączników znajdziesz w regulaminie lub samym wniosku. Pamiętaj o tym, że brak załączników jest częstym błędem, który może wyeliminować Twój wniosek.

dofinansowanie dla biegłego rewidenta

Najczęściej do wniosku o dotację dla biegłego rewidenta musisz dołączyć:

Zwróć uwagę, że brak załączników może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku o dotację z PUP. Bardzo często bez możliwości jego uzupełnienia, dlatego dokładnie sprawdź przed złożeniem wniosku, czy masz wszystkie załączniki.

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta a lokal

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie dla biegłego rewidenta, to jednym z wymogów jej uzyskania jest konieczność posiadania lokalu, czyli miejsca zarejestrowania i prowadzenia działalności.

Może być to Twój własny lokal, wynajęty lub użyczony. Pamiętaj o tym, aby do wniosku o dotację z PUP dołączyć kserokopię dokumentu potwierdzającego posiadanie lokalu (np. umowa użyczenia, umowa najmu).

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta – podsumowanie

Dofinansowanie dla biegłego rewidenta jest jak najbardziej do uzyskania. Dzięki temu będziesz mógł sfinansować zakup sprzętu, oprogramowania, materiałów biurowych czy reklamowych, a w efekcie uruchomić swoją działalność.

Pamiętaj o konieczności wyboru formy zabezpieczenia, załącznikach do wniosku, a także wkładzie własnym, który może znacząco wpłynąć na zwiększenie Twoich szans na dofinansowanie z urzędu pracy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share