Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon?

4.6/5 - (24 votes)

Ubiegasz się o dofinansowanie z PUP? Planujesz listę zakupów? Zastanawiasz się, czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon? Zobacz, czy taki zakup jest możliwy i na jakich zasadach.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Obejrzyj film omawiający poniższy artykuł

Co można kupić z dotacji?

Co do zasady, to każdy urząd pracy ma swój własny katalog wydatków, które możesz sfinansować z dotacji i tych z niej wykluczonych. Najczęściej dotację możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, oprogramowania, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu, konsultacje prawne.

czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon

Dodatkowo zwróć uwagę na progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na sprzęt będziesz musiał wydać min. 50% dotacji, na materiały maksymalnie 30%, a na reklamę nie więcej niż 10%. Z kolei konsultacje prawne i adaptacja lokalu nie mogą wynieść więcej niż po 5% dofinansowania.

Ponadto sprawdź u siebie w urzędzie czy zakupione w ramach dotacji przedmioty nie muszą być nowe (np. może być zakaz kupowania używanych rzeczy, tak jest we Wrocławiu), a także czy możesz kupić sprzęt poza Polską (też nie zawsze jest to możliwe).

Dlatego zanim zaczniesz przygotowywać listę zakupów dokładnie sprawdź regulamin, gdzie masz szczegółowo opisane, co możesz, a czego nie możesz kupić z dotacji w konkretnym urzędzie pracy.

Czego nie można kupić z dofinansowania?

Najczęściej dotacji nie będziesz mógł przeznaczyć na zakup samochodu, kasy fiskalnej, drukarki fiskalnej, nieruchomości, kursów, szkoleń, akcji, obligacji.

Dofinansowania nie możesz również przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (czynsz, ZUS, podatki, pensje etc.). Ze środków dotacji nie możesz też opłacić kosztów transportu/przesyłki zakupionych rzeczy.

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon?

Zastanawiasz się, czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, ponieważ to zależy od danego przypadku.

Zdarzają się urzędy, gdzie zakup telefonu w ramach dotacji będzie jak najbardziej akceptowalny (np. Piaseczno). Są też urzędy, gdzie jest on wykluczony z dofinansowania i nie można go kupić.

Są też urzędy, gdzie zakup telefonu jest akceptowalny, ale do określonej kwoty. Np. z dofinansowania na zakup telefonu możesz przeznaczyć np. 100 zł (Bydgoszcz) lub 1000 zł (Otwock).

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon – podsumowanie

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić telefon? To zależy od danego urzędu pracy. W niektórych można bez żadnych ograniczeń. W innych telefon z dotacji można kupić do określonej kwoty (np. 1 tys. zł). Z kolei w jeszcze innych jego zakup jest całkowicie wykluczony z dotacji.

Dlatego dokładnie sprawdź w regulaminie, jak sytuacja z zakupem telefonu wygląda w Twoim urzędzie pracy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share