Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną?

Ubiegasz się o dofinansowanie z PUP? Zastanawiasz się, czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną? Zobacz, jak ta kwestia wygląda w praktyce.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Co można kupić z dotacji?

Co do zasady, to każdy urząd pracy ma swój własny katalog wydatków, które możesz sfinansować z dotacji i tych z niej wykluczonych. Najczęściej dotację możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, oprogramowania, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu, konsultacje prawne.

czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną

Dodatkowo zwróć uwagę na progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na sprzęt będziesz musiał wydać min. 50% dotacji, na materiały maksymalnie 30%, a na reklamę nie więcej niż 10%. Z kolei konsultacje prawne i adaptacja lokalu nie mogą wynieść więcej niż po 5% dofinansowania.

Ponadto sprawdź u siebie w urzędzie czy zakupione w ramach dotacji przedmioty nie muszą być nowe (np. może być zakaz kupowania używanych rzeczy, tak jest we Wrocławiu), a także czy możesz kupić sprzęt poza Polską (też nie zawsze jest to możliwe).

Dlatego zanim zaczniesz przygotowywać listę zakupów dokładnie sprawdź regulamin, gdzie masz szczegółowo opisane, co możesz, a czego nie możesz kupić z dotacji w konkretnym urzędzie pracy.

Czego nie można kupić z dofinansowania?

Najczęściej dotacji nie będziesz mógł przeznaczyć na zakup samochodu, nieruchomości, kursów, szkoleń, akcji, obligacji.

Dofinansowania nie możesz również przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (czynsz, ZUS, podatki, pensje etc.). Ze środków dotacji nie możesz też opłacić kosztów transportu/przesyłki zakupionych rzeczy.

Zwróć uwagę, że każdy urząd pracy ma swój własny katalog wykluczeń, czyli wydatków, których nie możesz sfinansować w ramach dotacji. Co ciekawe, wydatki wykluczone w jednym urzędzie pracy, mogą być akceptowane w innym.

Wynika to stąd, że każdy urząd pracy rządzi się swoimi prawami i ma własne zasady wydatkowania przyznanych środków.

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną?

Zastanawiasz się, czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną? Odpowiedź będzie jednoznaczna. Niestety, zakup kasy fiskalnej z dofinansowania jest wykluczony.

Dotacji nie możesz przeznaczyć na zakup ani kasy fiskalnej, ani drukarki fiskalnej. Co wynika m.in. z tego, że jej zakup jest po części refundowany później przez urząd skarbowy.

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić kasę fiskalną – podsumowanie

Czy z dotacji z urzędu pracy można kupić fiskalną? Niestety, taki zakup nie będzie możliwy. Dofinansowania nawet w określonej części nie możesz przeznaczyć na zakup kasy/drukarki fiskalnej.

Pamiętaj, że możesz wystąpić o częściowy zwrot kosztów jej zakupu do urzędu skarbowego.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share