Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy?

4.6/5 - (8 votes)

Zastanawiasz się, czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy? Tak, może mieć wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z PUP. Zobacz, na jakich warunkach ma to miejsce i ile możesz mieć lat, aby ubiegać się o dotację.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Kto może złożyć wniosek o dotację z PUP?

O dofinansowanie z urzędu pracy mogą ubiegać się osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy

Poza statusem osoby bezrobotnej, musisz spełniać także inne warunki, które opisane są w regulaminie. Dlatego w pierwszej kolejności dokładnie się z nim zapoznaj.

Takie zasady musisz spełniać:

Zwróć uwagę, że jeśli nie będziesz spełniał choć jednego z postawionych warunków, nie uzyskasz dotacji.

O jaką kwotę dotacji z urzędu pracy można się ubiegać?

Ustawowo maksymalna kwota dofinansowania z PUP nie może przekroczyć 6-krtonoście średniej krajowej. Aktualnie to ok. 48 tys. zł.

Miej jednak na względzie, że każdy urząd pracy może dowolnie określić maksymalny poziom dofinansowania. Bardzo często jest on znacznie niższy niż ustawowy. Może wahać się w przedziale 20-28 tys. zł.

Porada
Pamiętaj, że nie możesz wnioskować o więcej niż wynosi maksymalny pułap w Twoim urzędzie pracy. Jeśli przekroczysz kwotę dofinansowania, urząd odrzuci Twój wniosek.

W jakim terminie złożyć wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy?

Urzędy pracy realizują dwa rodzaje naborów: otwarte i zamknięte. Nabory otwarte urząd organizuje z reguły od początku roku aż do wyczerpania środków.

Z kolei nabory zamknięte trwają w określonym wcześniej terminie przez konkretny czas (np. raz na kwartał przez tydzień).

W przypadku naborów otwartych lepiej złożyć wniosek na początku trwania naboru, bo wtedy masz największe szanse na dotację i pełną kwotę.

W przypadku naborów zamkniętych kolejność zgłoszeń nie ma większego znaczenia, bo masz wyznaczony termin, w którym masz złożyć wniosek. Nie ma większego znaczenia czy zrobisz to pierwszego czy ostatniego dnia naboru.

Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy?

Zastanawiasz się, czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy? Tak, może mieć znaczenie ze względu na rodzaj środków, którymi w danej chwili dysponuje pośredniak.

Urząd może przydzielać 3 rodzaje dotacji: 2 ze środków unijnych i jedną ze środków krajowych. Środki unijne to Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) oraz Regionalne Programy Operacyjne (RPO). Z kolei środki krajowe to pieniądze z Fundusz Pracy.

Zdarza się, że dany urząd organizuje nabór ze wszystkich 3 źródeł jednocześnie. Może być też sytuacja, że w danym momencie realizuje konkurs z konkretnych środków np. Funduszu Pracy.

Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy w ramach PO WER?

Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy w ramach PO WER? Tak, ma. Wynika to stąd, że środki w ramach tego programu operacyjnego skierowane są do osób młodych w wieku 18-29 lat (przed ukończeniem 30-tych urodzin).

czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy

Do tego dochodzą też inne wymagania w postaci poziomu wykształcenia czy braku uczestnictwa w kształceniu ze środków publicznych w ostatnich 4 tygodniach przed przystąpieniem do projektu.

Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy w ramach RPO?

Masz wątpliwości, czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy w ramach RPO? Również i w przypadku regionalnych programów wiek ma znaczenie. Te środki skierowane są dla osób powyżej 30-tego roku życia. Zatem wykluczone z niego są osoby młodsze.

Czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy – podsumowanie

Wiesz już, czy wiek ma znaczenie przy dotacji z urzędu pracy. Zależy od danego naboru. W przypadków środków unijnych może mieć znaczenie. Wówczas są dwa rodzaje naborów dla osób poniżej 30-tki i tych powyżej 30-tki.

Z kolei w przypadku środków krajowych z Funduszu Pracy wiek nie ma znaczenia, ponieważ nabór skierowany jest do wszystkich osób bezrobotnych bez względu na wiek.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share