Czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne?

4.5/5 - (23 votes)

Wielu osób ubiegających się o dofinansowanie z urzędu pracy zadaje sobie pytanie czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne? To zależy. Są urzędy, gdzie wnioski są stosunkowo proste, a są takie, gdzie jest to obszerny biznesplan. Z pewnością można powiedzieć, ze jest to proces czasochłonny.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Od czego zależy stopień skomplikowania wniosku?

Na pytanie czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W niektórych przypadkach będzie to w miarę proste, w innych bardziej skomplikowane.

czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne

Wiele zależy od samego wniosku. W części urzędów będzie to dość prosty druk, gdzie należy opisać swój pomysł, planowane wydatki, obliczyć przyszłe przychody.

Z kolei w innych do uzupełnienia jest dość obszerny wniosek, bardziej przypominający profesjonalny biznes plan. Gdzie szczegółowo należy zdefiniować pomysł na biznes, konkurencję, analizę SWOT, analizę finansową etc. Wówczas przygotowanie wniosku staje się procedurą wymagającą wiedzy oraz czasu.

Czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne?

Na tak postawione pytanie raczej skłaniałbym się ku odpowiedzi na tak. Przede wszystkim wymaga to odpowiedniej wiedzy, doświadczenia. Nie wszystkie punkty we wniosku będziesz w stanie uzupełnić samodzielnie (np. analiza rynku i konkurencji).

Ponadto do przygotowania wniosku potrzebny jest czas. Wyszukanie odpowiednich informacji, opracowanie analizy rynku etc. To procesy, które zabierają sporo czasu, więc to też należy wziąć pod uwagę planując samodzielne napisanie wniosku.

Napisać wniosek samodzielnie czy skorzystać z pomocy przy jego wypełnieniu?

Wiele osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Wynika to przede wszystkim z braku czasu, a także obaw o prawidłowe uzupełnienie dokumentacji.

Decydując się na samodzielne napisanie wniosku. Ryzykuje się jego odrzuceniem nie tylko na podstawie oceny merytorycznej, ale już na podstawie oceny formalnej.

Współpraca z profesjonalną firmą daje Ci większą pewność, że wniosek przejdzie pierwsze sito oceny. Będzie prawidłowo wypełniony dając szansę na uzyskanie dotacji.

Czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne – podsumowanie

Wiesz już, że odpowiedź na pytanie czy pisanie wniosków o dotacje jest trudne, nie jest jednoznaczna. W większości przypadków jest to dość trudna i wymagająca sporo pracy procedura. Często bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia nie poradzisz sobie z przygotowaniem wniosku.

Dlatego lepiej zdecydować się na współpracę z profesjonalną firmą. W oparciu o swoje doświadczenie będzie w stanie przygotować dla Ciebie skuteczny wniosek o dofinansowanie z urzędu pracy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share