Czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości?

4.9/5 - (7 votes)

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości? Dowiedz się, czy w takiej sytuacji przysługuje Ci dofinansowanie z PUP.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Kto może starać się o dofinansowanie na działalność?

O dotację z urzędu pracy mogą ubiegać się osoby bezrobotne, absolwenci KIS lub CIS, a także opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Jednak, aby można było złożyć wniosek, trzeba spełnić szereg warunków. Szczegółowo określone są w regulaminie.

czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości

Jakie to warunki? Między innymi:

Czasami liczy się również okres pozostawania zarejestrowaną osobą bezrobotną. Zdarza się, że abyś mógł złożyć wniosek musisz figurować w rejestrze bezrobotnych przynajmniej 1 miesiąc. Jednak ten warunek nie występuje w każdym pośredniaku i z reguły wystarczy kilka dni rejestracji, aby można było składać wniosek.

Ile wynosi dotacja z PUP?

Maksymalna kwota dotacji z urzędu pracy wynosi 6-krotność średniej krajowej. W tej chwili jest to około 48 tys. zł. Natomiast każdy pośredniak może dowolnie określić maksymalny poziom dofinansowania. Co powoduje, że z reguły jest on znacznie niższy. Kwoty dotacji najczęściej wahają się w granicach 20-30 tys. zł.

Porada

Pamiętaj, że jeśli przekroczysz kwotę dofinansowania, to Twój wniosek może być odrzucony przez urząd pracy. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie, o ile maksymalnie możesz wnioskować.

Czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości?

Odpowiedź na pytanie, czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości? Jest stosunkowo prosta. Tak, możesz ubiegać się o dotację, jeśli wcześniej miałeś działalność gospodarczą. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim wcześniej nie uzyskałeś środków publicznych na rozpoczęcie działalności.

czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości

Czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości – dodatkowe warunki

Ponadto w wielu urzędach pracy są dodatkowe obwarowania. Co do zasady jest tak, że od zamknięcia poprzedniej działalności musi upłynąć minimum 12 miesięcy.

Natomiast jeśli prowadziłeś tożsamą działalność i ponownie chcesz otworzyć firmę o tym samym profilu. To od zamknięcia poprzedniej bardzo często muszą upłynąć minimum 2 lata. Zdarza się, że ten okres jest wydłużony i wynosi np. 5 lat.

Czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości – podsumowanie

Jeśli chcesz wiedzieć, czy otrzymam dotację, jeżeli prowadziłem firmę w przeszłości ? To odpowiedź brzmi tak. Możesz otrzymać dotację, jeśli wcześniej prowadziłeś działalność. Oczywiście pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim wcześniej nie uzyskałeś dofinansowania na założenie firmy.

Ponadto od zamknięcia poprzedniej działalności upłynął minimum rok, a w przypadku otwierania ponownie tożsamej działalności z wcześniejszą. Nierzadko ten czas jest wydłużony do minimum 24 miesięcy.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z PUP 

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
fb-share-icon
LinkedIn
LinkedIn
Share