Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków

Chcesz uzyskać dotację z urzędu pracy Pruszków? Sprawdź, jak przygotować wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków. Dzięki temu unikniesz ryzyka popełnienia błędu i odrzucenia wniosku o dofinansowanie z PUP Pruszków.

Kto może ubiegać się o dotację z urzędu pracy Pruszków?

Najbliższy nabór wypełnionych wniosków o dotację z PUP Pruszków skierowany jest do osób w wieku 30 lat i więcej. Muszą one jednocześnie należeć do jednej z defaworyzowanych grup:

Kiedy złożyć wzór wypełnionego wniosku z PUP Pruszków?

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków musisz złożyć w ciągu tygodnia. Informacja o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie z urzędu pracy Pruszków jest zawsze wcześniej ogłasza na stronie www pośredniaka.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków

Na co można przeznaczyć dotację z PUP Pruszków?

Dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Pruszków możesz wydatkować m.in. na:

Miej na względzie, że maksymalny pułap dofinansowania z urzędu pracy Pruszków wynosi 23 tys. złotych.

Czego nie możesz kupić z dotacji PUP Pruszków?

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków nie może zawierać następujących wydatków m.in. zakupu kasy fiskalnej, środka transportu, odzieży i obuwia, ogłoszeń reklamowych, pozycjonowania, budowy i remontu lokalu, zakupu akcji i obligacji, pokrycia kosztów przesyłki zakupionych rzeczy.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków

Co więcej, dotacji na uruchomienie firmy z PUP Pruszków nie możesz przeznaczyć na jakiekolwiek bieżące opłaty administracyjne (ZUS, czynsz, rachunki), a także spłatę zadłużenia czy finansowanie szkoleń, zezwoleń oraz licencji, abonamentów, przedłużania gwarancji, koszty montażu, leasing.

O jaką kwotę możesz maksymalnie ubiegać się z dotacji PUP Pruszków?

Maksymalny pułap dofinansowania to aktualnie 23 tys. zł. Zatem, jeżeli Twój wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków zawiera wyższą kwotę. To automatycznie narażasz się na odrzucenie Twojego wniosku już na samym początku oceny.

W związku z tym musisz odpowiednio skalkulować zakupy w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Pruszków. Uważaj na to, aby nie przekroczyć maksymalnej granicy.

Zwróć także uwagę, że pośredniak zawsze ma możliwość obcięcia dotacji, jeśli uzna, że dany wydatek nie jest konieczny w ramach wskazanej działalności. Ewentualnie może być zastąpiony przez tańszy odpowiednik.

Dlatego też staraj się wybierać sprzęt ze średniej półki. Niekoniecznie ten najdroższy, chyba że będziesz miał mocne uzasadnienie. Zobacz, jak prawidłowo przygotować listę zakupów w ramach dofinansowania z PUP Pruszków.

Jakie załączniki dołączyć do wypełnionego wniosku o dotację z urzędu pracy Pruszków?

Zanim złożysz wypełniony wniosek o dotację z PUP Pruszków w urzędzie. Dokładnie sprawdź czy dołączyłeś wszystkie niezbędne załączniki. Ich brak może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku na etapie oceny formalnej. Tym samym pożegnasz się definitywnie z dofinansowaniem na rozpoczęcie działalności z PUP Pruszków.

wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Pruszków

Spis załączników znajdziesz we wniosku o dofinansowanie z urzędu pracy Pruszków. Dodatkowo pamiętaj, aby wszystkie załączniki w formie kserokopii, potwierdzić za zgodność z oryginałem.

Do wniosku dołącz następujące załączniki dodatkowe:

Pamiętaj o załącznikach obligatoryjnych:

Jak wypełnić wniosek o dotację z PUP Pruszków?

Część pierwsza wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Pruszków, to opis Twojego wykształcenia i doświadczenia.

Zwróć uwagę, że do wniosku dołączasz świadectwa pracy, więc opisujesz jedynie te miejsca pracy, które możesz formalnie poświadczyć. Opisując swoją karierę zawodową, warto podać stanowiska pracy, zakres obowiązków i ewentualne osiągnięte sukcesy.

Np. jeśli w poprzedniej pracy zwiększyłeś sprzedaż o 10%, to wspomnij o tym we wniosku.

Ta część wypełnionego wniosku o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy Pruszków, to także opis ukończonych szkoleń. Wypisz wszystkie szkolenia, w których uczestniczyłeś, wraz ze wskazaniem, w jaki sposób wykorzystasz je we własnej firmie.

Wspomnij również o dodatkowych kwalifikacjach, których nie możesz w żaden sposób potwierdzić (np. zdolności negocjacyjne, umiejętność planowania etc.).

Kolejna część wniosku o dofinansowanie na start z PUP Pruszków, to charakterystyka Twojego projektu. Wnikliwie opisz swój pomysł na biznes. Wyjaśnić, dlaczego chcesz zająć się taką działalnością, zdefiniuj swoich klientów (wiek, płeć, zarobki, miejsce zamieszkania). Wskaż swoją konkurencję, opisz rynek i napisz, skąd taki pomysł na biznes i motywacja do założenia własnej działalności gospodarczej.

W końcu opisz lokal, gdzie będziesz prowadził działalność ze wskazaniem plusów i minusów takiej lokalizacji oraz scharakteryzuj działania reklamowe.

Następnie wskaż w wypełnionym wzorze wniosku o dotację z PUP Pruszków, jakie zasoby własne posiadasz (np. sprzęt, wyposażenie, samochód) oraz co kupisz w ramach dofinansowania wraz z wyjaśnieniem konieczności poniesienia takiego wydatku. Im pełniejsze, tym znacznie zwiększa się Twoja szansa na uzyskanie dotacji z PUP Pruszków.

Pamiętaj o analizie SWOT i części finansowej, ponieważ to ważna składowa wniosku. Oprzyj ją na realnych danych. Jeśli będzie inaczej, narażasz się na mniejszą liczbę punktów.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z PUP Pruszków

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy Pruszków, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP Pruszków.