Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Oława

Dotacje z PUP Oława już dostępne. Jeśli interesuje Cię kwestia uzyskania dofinansowania z urzędu pracy Oława na działalność gospodarczą, to przeczytaj poniższy tekst. To wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Oława. Dzięki temu będziesz wiedział, jak opisać swój pomysł na biznes.

Kto może ubiegać się o dotację z urzędu pracy Oława?

Realizowany nabór wypełnionych wniosków o dotację z PUP Oława skierowany jest do osób w wieku 30 lat i więcej. Wnioski mogą składać również osoby młodsze w wieku 18-29 lat.

Kiedy złożyć wzór wypełnionego wniosku z PUP Oława?

Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym aż do wyczerpania dostępnej puli środków. Co oznacza, że im szybciej złożysz wniosek, tym masz większą szansę na dotację z PUP Oława. Im dłużej będziesz czekał, tym szanse są mniejsze, bo pula się wyczerpuje.

wzór wypełnionego wniosku z PUP Oława

Na co można przeznaczyć dotację z PUP Oława?

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Oława możesz wydatkować m.in. na zakup:

Zwróć uwagę, że górna granica dofinansowania z urzędu pracy Oława wynosi 20 tys. złotych.

Czego nie możesz kupić z dotacji PUP Oława?

Wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Oława nie może zawierać następujących zakupów m.in. wydatki inwestycyjne obejmujące między innymi koszty budowy, remontu, zakupu lokalu, ziemi, zakup towaru handlowego, materiałów, surowców do wykonywania usług w wysokości przekraczającej 50 % kwoty przyznanych środków, zakup pojazdu do świadczenia usług w zakresie transportu drogowego towarów, zakup samochodu w wysokości przekraczającej 50% kwoty przyznanych środków.

wzór wypełnionego wniosku z PUP Oława

Dodatkowo dotacja z PUP Oława nie może być przeznaczona na zakup na podstawie umowy kupna-sprzedaży, gdy wartość jednostkowa przedmiotu zakupu jest niższa niż 5.000,00 zł, modernizację i naprawę maszyn, urządzeń, pojazdów, przyczep, lawet itp.

Dofinansowania nie przeznaczysz również na zakup paliwa, napojów alkoholowych i papierosów, automatów do napojów, przekąsek oraz słodyczy. Nie możesz kupić również kasy fiskalnej, finansować udziału w szkoleniach czy kursach, a także pokryć bieżących opłat (np. ZUS, podatki, czynsz) czy kosztów przesyłki/transportu zakupionych rzeczy.

O jaką kwotę możesz maksymalnie ubiegać się z dotacji PUP Oława?

Musisz pamiętać, że górna granica dofinansowania to w tej chwili 20 tys. zł. Co wiąże się z tym, jeżeli Twój wzór wypełnionego wniosku o dotację z PUP Oława opiewa na wyższą sumę. To z miejsca narażasz się na odrzucenie wniosku już na samym początku oceny.

Dlatego też musisz rozważnie skalkulować zakupy w ramach dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z PUP Oława. Pamiętaj, że nie możesz przekroczyć maksymalnego pułapu dofinansowania.

Miej też na względzie, że urząd pracy zawsze może skorzystać z możliwości obcięcia dotacji. Dochodzi do tego wówczas, kiedy komisja oceniająca wnioski uzna, że konkretny wydatek nie jest niezbędny do prowadzenia określonej we wniosku firmy.

W związku z tym zawsze decyduj się na sprzęt ze średniej półki cenowej. Niekoniecznie ten najdroższy, chyba że będziesz miał mocne uzasadnienie, dlaczego akurat taki zakup jest Ci niezbędny.

Jakie załączniki dołączyć do wypełnionego wniosku o dotację z urzędu pracy Oława?

Musisz mieć świadomość, że zanim złożysz wypełniony wniosek o dotację z PUP Oława w urzędzie. Wnikliwie zweryfikuj czy zawarłeś wszystkie potrzebne załączniki. Pamiętaj, że brak chociażby jednego z nich w praktyce eliminuje Cię z możliwości dalszego ubiegania się o dofinansowanie.

Listę niezbędnych załączników znajdziesz we wniosku o dofinansowanie z urzędu pracy Oława. Ponadto miej na względzie, aby wszystkie załączniki w formie kserokopii, potwierdzić za zgodność z oryginałem.

wzór wypełnionego wniosku z PUP Oława

Do wniosku dołącz następujące załączniki:

Jak wypełnić wniosek o dotację z PUP Oława?

Część pierwsza wniosku o dofinansowanie z PUP Oława, to opis Twojego wykształcenia i doświadczenia oraz danych osobowych.

Następna część wniosku o dofinansowanie na start z PUP Oława, to charakterystyka Twojego projektu. Szczegółowo scharakteryzuj swój pomysł na biznes. Wyjaśnij, z jakiego powodu chcesz zająć się taką działalnością, zdefiniuj swoich klientów (wiek, płeć, zarobki, miejsce zamieszkania). Wskaż swoją konkurencję, opisz rynek i napisz, skąd taki pomysł na biznes i motywacja do założenia własnej działalności gospodarczej.

Ta część wypełnionego wniosku o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z urzędu pracy Oława, to również charakterystyka ukończonych szkoleń. Wymień wszystkie szkolenia, w których uczestniczyłeś, wraz ze wskazaniem, w jaki sposób wykorzystasz je we własnej firmie.

Wspomnij również o dodatkowych kwalifikacjach, których nie możesz w żaden sposób potwierdzić (np. zdolności negocjacyjne, umiejętność planowania etc.).

W końcu opisz lokal, gdzie będziesz prowadził działalność ze wskazaniem plusów i minusów takiej lokalizacji oraz scharakteryzuj działania reklamowe.

Następnie wskaż w wypełnionym wzorze wniosku o dotację z PUP Oława, jakie zasoby własne posiadasz (np. sprzęt, wyposażenie, samochód) oraz co kupisz w ramach dofinansowania wraz z wyjaśnieniem konieczności poniesienia takiego wydatku. Im pełniejsze, tym znacznie zwiększa się Twoja szansa na uzyskanie dotacji z PUP Oława.

Pamiętaj o analizie SWOT i części finansowej, ponieważ to ważna składowa wniosku. Oprzyj ją na realnych danych. Jeśli będzie inaczej, narażasz się na mniejszą liczbę punktów.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z PUP Oława

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy Oława, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP Oława.