Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Ubiegasz się o dofinansowanie z PUP? Interesuje Cię pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy? Zobacz, na czym polega, ile kosztuje i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Na czym polega pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy?

Generalnie zależy to od osoby, z którą nawiążesz współpracę. W niektórych przypadkach pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy obejmuje jedynie przygotowanie samego wniosku bez załączników. W innych spotkasz się z możliwością wypełnienia wniosku i załączników.

pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Z kolei w jeszcze innych możesz skorzystać z pełnego pakietu, który obejmuje analizę szans na uzyskanie dotacji z PUP, przygotowanie wniosku i obligatoryjnych załączników, a także opracowanie załączników dodatkowych, które zwiększą Twoje szanse na dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Taką propozycję znajdziesz u mnie. Zobacz, na czym polega i dlaczego powinieneś się na nią zdecydować.

Pobierz moją ofertę

Ile kosztuje pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy?

To też zależy. W internecie bez problemu znajdziesz gotowe wzory wniosków, które kosztują zazwyczaj około 30-50 zł. Jednak nie warto z nich korzystać z kilku powodów. Po pierwsze, to jedynie wzory, pewnego rodzaju instrukcje, pokazujące co i jak masz wypełnić.

To nie jest gotowy wniosek, który od razu możesz złożyć w urzędzie pracy. Po drugie, większość pośredniaków jest na nie wyczulona i od razu wyłapuje takie wzory i po prostu odrzuca. W takim przypadku inwestycja staje się zupełnie nieopłacalna.

Jeśli już decydujesz się na opracowanie wniosku, to rozpiętość cen jest dość znaczna. Kwoty za pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy zaczynają się już od 250 zł i kończą nawet na 2 tys. zł. Sam przyznasz, że to dość sporo.

pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jest też trzecia możliwość, czyli opłata zwrotna. W tym modelu w przypadku odrzucenia wniosku, otrzymujesz zainwestowaną kwotę z powrotem. To uczciwa propozycja, bo płacisz za efekt, a nie za samo przygotowanie dokumentacji, która może być później odrzucona. Jeśli zainwestujesz pieniądze w napisanie wniosku, a nie uzyskasz dotacji, to zostajesz z niczym.

Takie prowizyjne rozliczenie jest prawdziwą miarą skuteczności, bo pokazuje wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu wiesz, że osoba, która przygotuje Twój wniosek przyłoży się do tego i zrobi wszystko, abyś uzyskał dotację z urzędu pracy.

Ja pracuję w takim modelu i osiągam naprawdę rewelacyjne wyniki. Poznaj opinie moich Klientów i dołącz do nich.

Napisać wniosek samodzielnie czy zdecydować się na pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy?

Jeśli masz czas, umiejętności i wiedzę na temat tego, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie z PUP. To możesz zrobić to samodzielnie. Pamiętaj jednak o tym, że konkurencja jest zazwyczaj spora i wygrywają najlepsze wnioski.

Ponadto bardzo łatwo o błąd, który może spowodować odrzucenie Twojego wniosku już na wstępnym etapie. Co będzie oznaczało, że całą Twoja praca pójdzie na marne i możesz zapomnieć o dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Przykład

Urząd może odrzucić Twój wniosek, jeśli:
– zabraknie załączników,
– nie podpiszesz wniosku,
– złożysz wniosek na starym wzorze,
– przekroczysz kwotę dofinansowania.

Wypełnienie formularza o pomocy de minimis czy analizy SWOT lub analizy finansowej, także może przysporzyć problemów. Te elementy wniosku tylko z pozoru wydają się łatwe do uzupełnienia. Jednak bardzo często pojawiają się tam błędy (np. pomylone mocne strony i zagrożenia w analizie SWOT czy błędne wyliczenia w rachunku zysków i strat).

Dlatego lepiej zdecydować się na profesjonalną pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy. Osoba, która przygotowuje wnioski od lat ma doświadczenie i zna wymagania niemal wszystkich urzędów pracy. Wie, jak napisać wniosek, aby uzyskał on maksymalną liczbę punktów.

Dodatkowo możesz liczyć też na wsparcie i podpowiedzi przy zwiększeniu szans na uzyskanie dofinansowania. Co jest szczególnie istotne, jeśli masz małe doświadczenie w branży, w której chcesz rozpocząć działalność.

Jak wybrać osobę do napisania wniosku o dofinansowanie z PUP?

Jeśli interesuje Cię pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy, to szukając wykonawcy zwróć uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Zacznij od weryfikacji strony www. Sprawdź, czy osoba, która pisze wnioski ma swoją stronę www. Jeśli nie, to pierwszy znak, że może nie robić tego w pełni profesjonalnie.

pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Po drugie, zweryfikuj ceny i sposoby płatności. Sprawdź, w jaki sposób się realizuje płatności, czy jest umowa etc.

Porada

Sprawdź lub poproś o referencje poprzednich klientów. Osoba, która zajmuje się pisaniem wniosków o dotację z PUP bez problemu powinna przedstawić Ci kilka opinii klientów. Jeśli ich nie ma, to też powinno wzbudzić Twoje wątpliwości.

Zobacz również, czy wykonawca prowadzi bloga lub np. fan page, gdzie dzieli się wiedzą na temat dotacji z urzędu pracy. Jeśli znajdziesz tam merytoryczne wpisy, infografiki lub porady dotyczące uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To masz większą szansę na sukces, bo współpracujesz z profesjonalistą, który dobrze zna temat.

Ile trwa napisanie wniosku o dotację z PUP?

To zależy od osoby, z którą nawiążesz współpracę. Terminy realizacji są dość rozpięte. Zdarza się, że ekspresowe przygotowanie wniosku zajmie 2-3 dni. Jednak w tym przypadku licz się z koniecznością dopłaty. Z reguły jest ona dość spora.

Standardowy czas na przygotowanie wniosku o dotację z PUP wynosi około 7-10 dni. Zależy też od stopnia skomplikowania dokumentacji. Nieco inaczej wygląda ona w Warszawie, a inaczej w Gliwicach. To też ma wpływ na ostateczny czas realizacji.

W przypadku samodzielnego przygotowania wniosku ten czas znacznie się wydłuża, bo robisz to pierwszy raz i wielu rzeczy nie wiesz lub będziesz musiał wyjaśniać bezpośrednio w urzędzie.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy – podsumowanie

Wniosek o dofinansowanie z PUP możesz napisać samodzielnie lub zdecydować się na pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy. Druga opcja, choć wiąże się z kosztami, to w końcowym rozrachunku okaże się znacznie lepsza.

Przede wszystkim zyskujesz większą pewność, że wniosek otrzyma dofinansowanie. Unikniesz podstawowych błędów, które mógłbyś popełnić, a także otrzymasz gotową dokumentację na czas. Czasami lepiej zainwestować niż tracić czas i nerwy na samodzielnie napisanie wniosku. Szczególnie, jeśli decydujesz się na współpracę w modelu prowizyjnym.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
LinkedIn
Share