Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu

Dostałeś dofinansowanie z PUP? Chcesz lub musisz zmienić lokal? Zobacz, jak wygląda dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu. Czy jest możliwa i na jakich zasadach?

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Obejrzyj film omawiający poniższy artykuł

Umowa o dofinansowanie z PUP a dalsze kroki

Jeśli urząd pracy pozytywnie rozpatrzył wniosek o dotację, to zobacz, jakie są kolejne kroki, które będziesz musiał wykonać.

dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu

W pierwszej kolejności urząd pracy wyznacza termin podpisania umowy. Następnie wnosisz zabezpieczenie (np. poręczenie) i czekasz na przelew środków.

Dopiero jak dotacja wpłynie na Twoje konto, możesz zarejestrować formalnie firmę. W późniejszym etapie wydatkujesz i rozliczasz dofinansowanie. W trakcie trwania umowy możesz spodziewać się kontroli ze strony urzędu pracy.

Po zakończeniu umowy udajesz się do urzędu skarbowego i ZUS po stosowne zaświadczenia (m.in. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych). Zaświadczenia przedstawiasz w urzędzie, rozliczasz się i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Schody pojawiają się dopiero wtedy, kiedy musisz wprowadzić określone zmiany. Zobacz, jak ta kwestia wygląda w praktyce.

Dotacja z urzędu pracy a późniejsze zmiany

Wprowadzanie jakichkolwiek zmian po uzyskaniu dotacji z PUP bywa trudne lub czasami jest wręcz niemożliwe (zależy od danej zmiany w umowie i konkretnego urzędu). Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu także może być trudna do przeprowadzenia.

Musisz wiedzieć, że o wszelkich zmianach zawsze informujesz urząd pracy. Ponadto jakakolwiek zmiana może dodatkowo wymagać zgody pośredniaka. Bez niej nie będziesz mógł wprowadzić żadnych zmian.

Dlatego dokładnie przestudiuj regulamin i umowę o dofinansowanie i zobacz, jak kwestia zmian wygląda u Ciebie w urzędzie.

Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu

Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu, jak to wygląda w praktyce? Z reguły, aby zmienić lokal musisz napisać specjalne pismo do urzędu pracy z prośbą o zmianę. Pamiętaj, że zmianę musisz odpowiednio umotywować, aby urząd pracy się do niej przychylił.

Pamiętaj o tym, aby dokładnie przestudiować regulamin i umowę i sprawdzić, jakie zapisy w tym zakresie obowiązują w Twoim przypadku.

Może być tak, że nie będziesz mógł zmienić lokalu, jeśli pod nowym adresem ktoś inny prowadzi tożsamą działalność z Twoją.

Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu – podsumowanie

Dotacja z urzędu pracy a zmiana lokalu może być przeprowadzona jedynie za zgodą pośredniaka. Bardzo często musisz napisać specjalne pismo z prośbą o zmianę lokalizacji i wyjaśnić, z czego ona wynika.

Dodatkowo często w regulaminach pojawia się wyłączenie, że Twoja działalność gospodarcza nie może być przeniesiona do lokalu, gdzie aktualnie ktoś inny prowadzi tożsamą działalność z Twoją.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP. 

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share