Dofinansowanie na salon sukien ślubnych

Marzy Ci się własny biznes? Fascynuje Cię świat wesel i ślubów? Zobacz, jak możesz uzyskać dofinansowanie na salon sukien ślubnych.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Dla kogo dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

Dofinansowanie na salon sukien ślubnych skierowane jest do osób bezrobotnych, absolwentów KIC lub CIS oraz opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

dofinansowanie na salon sukien ślubnych

Pamiętaj o tym, że jeśli chcesz uzyskać dotację z PUP, to musisz dodatkowo spełniać określone warunki. Chodzi m.in.:

Inne warunki znajdziesz w regulaminie naboru wniosków o dotację z urzędu pracy, dlatego zacznij od dokładnej lektury zapisów. To uchroni Cię przed popełnieniem błędów, które mogą Cię sporo kosztować.

Ile wynosi dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

To zależy od konkretnego pośredniaka, bo każdy z nich może dowolnie ustalić maksymalny poziom dotacji. Ustawowo jest to 6-krotność średniej krajowej. W tej chwili to około 42 tys. zł. Niestety, wiele urzędów pracy obniża ten poziom i maksymalnie można wnioskować np. o kwotę 20, 23 czy 25 tys. zł.

Przykład

Musisz dokładnie znać maksymalny poziom dotacji na rozpoczęcie działalności w Twoim urzędzie pracy. Jeśli ją przekroczysz, to urząd może odrzucić wniosek.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

Dofinansowanie na salon sukien ślubnych możesz przeznaczyć na zakup:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na salon sukien ślubnych

Przy sporządzaniu listy zakupów zwróć uwagę na dwie kwestie. Pierwsza z nich dotyczy katalogu wydatków akceptowanych przez urząd pracy w ramach dotacji, jak również wykluczonych z dofinansowania.

Chodzi o to, aby na liście zakupów z dotacji nie pojawiły się zakazane wydatki (np. może być to środek transportu, kasa fiskalna, finansowanie kosztów przesyłki zakupionych przedmiotów, kursy i szkolenia, zakup nieruchomości, akcji czy obligacji).

W ramach dotacji nie możesz również sfinansować bieżących kosztów prowadzenia działalności, czyli opłat na ZUS, podatki, czynsz, pensje, rachunki. Nie możesz też dotacji przeznaczyć na zakupy w ramach leasingu.

Druga kwestia to ewentualne progi procentowe między poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że całe dofinansowanie na salon sukien ślubnych może być podzielone na poszczególne procenty. Czyli np. na sprzęt trzeba wydać ponad 50% dotacji, na towar do 40%, a na reklamę np. 10%.

Przykład

Jeśli ubiegasz się o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać 11 tys. zł, na towar możesz przeznaczyć 8 tys. zł, a na reklamę 2 tys. zł.

Ponadto pamiętaj, że każdy wydatek musi być ściśle związane z profilem Twojej działalności i szczegółowo uzasadniony. Musisz we wniosku wskazać, z jakiego powodu decydujesz się na konkretny zakup i w jaki sposób wykorzystasz go we własnej działalności.

Jakie zabezpieczenie na dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

Jeśli ubiegasz się o dotację z urzędu pracy, to musisz wybrać formę zabezpieczenia. To instrument, który pozwala pośredniakowi na dochodzenie roszczeń, jeśli złamiesz któreś z postanowień umowy.

dofinansowanie na salon sukien ślubnych

Rodzaj zabezpieczenia często zależy od konkretnego urzędu pracy. Co do zasady jest to:

Jednak nie w każdym urzędzie dostępne są wszystkie wskazane formy. Może być tak, że w Twoim pośredniaku będzie to np. poręczenie wekslowe, blokada konta i akt notarialny. Jednak zanim zdecydujesz się na określony rodzaj zabezpieczenia, dokładnie sprawdź z regulaminie, z czym się wiąże i jakie warunki musisz spełnić.

Przykład

Jeśli decydujesz się na blokadę konta, to na rachunku bankowym musisz posiadać środki w wysokości 120% wnioskowanej kwoty. Środki za zamrażane i nie możesz z nich korzystać.
Wysokość blokady może być różna w zależności od urzędu pracy.

Przeczytaj mój wcześniejszy artykuł, jeśli interesują Cię formy zabezpieczenia dotacji z PUP.

Załączniki do wniosku o dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

Poza samym wnioskiem, jeśli ubiegasz się o dofinansowanie na salon sukien ślubnych. Musisz zgromadzić i dołączyć określone załączniki. Ich rodzaj może różnić się między poszczególnymi urzędami pracy, a spis załączników znajdziesz w regulaminie bądź samym wniosku.

Zazwyczaj do wniosku o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej dołączasz m.in.: oświadczenia, kserokopię dyplomu studiów lub świadectwa ukończenia szkoły, kserokopię dokumentu potwierdzającego posiadanie lokalu, ksero certyfikatów ukończonych szkoleń, wyciąg z konta lub oświadczenie o posiadaniu wkładu własnego, formularz o pomocy de minimis.

Porada

Pamiętaj o tym, że brak załączników może skutkować odrzuceniem Twojego wniosku. Dlatego dokładnie sprawdź, jakie załączniki musisz dołączyć.

Lokal na działalność a dofinansowanie na salon sukien ślubnych

Jeśli ubiegasz się o dotację z urzędu pracy, musisz posiadać lokal, gdzie działalność będzie prowadzona i zarejestrowana. Może być to Twój lokal, wynajęty lub użyczony. Ważne jest to, aby do wniosku o dofinansowanie na działalność dołączyć dokument potwierdzający fakt posiadania lokalu.

Zwróć również uwagę, jak punktowane są poszczególne rodzaje lokali. Może się bowiem okazać tak, że np. za własny lokal dostaniesz więcej punktów niż za lokal wynajęty czy użyczony.

Czy trzeba mieć wkład własny ubiegając się o dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

I tak i nie, bo to w dużej mierze zależy od konkretnego urzędu pracy. Część z nich wymaga posiadania wkładu własnego, w innych nie jest on obligatoryjny i nie trzeba go deklarować.

dofinansowanie na salon sukien ślubnych

Jednak jak polecam zadeklarować wkład własny nawet gdy nie jest wymagany, bo to zwiększa Twoje szanse na uzyskanie dotacji z urzędu pracy.

Ile wkładu własnego trzeba mieć? I tu znów, „to zależy”. Bo każdy urząd pracy sam określa tę wysokość. W jednych może być to np. 20% wnioskowanej kwoty, podczas gdy w innych im wyższy wkład własny, tym więcej punktów można otrzymać.

Przykład

Jeśli ubiegasz się o 20 tys. zł, to Twój wkład własny powinien wynosić 4 tys. zł. Przy założeniu, że urząd wymaga 20% wkładu własnego.

Dodatkowo we wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej należy wskazać, na co przeznaczyć środki własne. Możesz je wydać na zakup sprzętu czy towaru lub na bieżące opłaty (np. czynsz za lokal czy ZUS).

Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie na salon sukien ślubnych?

Zacznij od dokładnego opisania swojej ścieżki zawodowej. Wskaż miejsca zatrudnienia, zajmowane stanowiska i obowiązki. Możesz pochwalić się również sukcesami zawodowymi. Staraj się wykazać jak największą spójność między Twoją dotychczasową karierą, a planowaną działalnością gospodarczą.

Nie masz doświadczenia w branży? Nie szkodzi. Zobacz, jak możesz uzyskać dofinansowanie na działalność bez doświadczenia.

Następnie dokładnie scharakteryzuj swój pomysł. Napisz, czym chcesz się zajmować, jakie suknie sprzedać i co motywuje Cię do takiego działania. Wskaż, kto będzie Twoim klientem, jakie są oczekiwania klientek i dlaczego miałyby się decydować na współpracę z Tobą.

Opisz podejmowane działania reklamowe oraz przeanalizuj konkurencję. Wybierz 2-5 rywali, wskaż ich mocne i słabe strony, a także własne przewagi nad konkurencją. Scharakteryzuj rynek posiłkując się dostępnymi danymi statystycznymi (np. GUS, CEIDG).

Przygotuj analizę SWOT oraz analizę finansową. Pamiętaj, kwestie podatkowe skonsultować z biurem rachunkowym. Ważne, żeby była rzetelna i nieprzeszacowana. Dołącz listę zakupów oraz wszelkie załączniki. Całość trwale zepnij.

Dofinansowanie na salon sukien ślubnych – podsumowanie

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie na salon sukien ślubnych, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim sprawdź, czy spełniasz wymagania postawione w regulaminie. Następnie zweryfikuj maksymalną kwotę, o którą możesz się ubiegać.

Przygotuj wniosek, opracuj listę zakupów w ramach dotacji z PUP, a także wybierz formę zabezpieczenia dotacji. Nie zapomnij o załącznikach, bez których Twój wniosek może odpaść już na etapie oceny formalnej.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami

RSS
LinkedIn
Share