Dofinansowanie na gabinet podologiczny

Jeśli jesteś podologiem i chcesz założyć swoją praktykę, to na pewno przydadzą Ci się środki na start. Zobacz, jakie dofinansowanie na gabinet podologiczny możesz uzyskać i co możesz kupić.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na gabinet podologiczny?

Dofinansowanie na gabinet podologiczny może pochodzić z kilku źródeł:

dofinansowanie na gabinet podologiczny

Zatem może to być zarówno dotacja, jak również pożyczka. Zwróć uwagę, że nie możesz finansować tego samego projektu z dwóch różnych źródeł jednocześnie. Dlatego musisz wybrać jeden z dostępnych instrumentów finansowych.

Dofinansowanie na gabinet podologiczny z urzędu pracy

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet podologiczny z PUP?

O dotację z PUP mogą ubiegać się osoby bezrobotne, absolwenci CIS lub KIS oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Aby uzyskać dofinansowanie na gabinet podologiczny z urzędu pracy musisz spełniać konkretne warunki. Opisane są w regulaminie, dlatego w pierwszej kolejności zapoznaj się z nimi dość dokładnie.

Jakie warunki musisz spełniać?

Pozostałe warunki znajdziesz w regulaminie. Pamiętaj, że niespełnianie jakiegokolwiek z nich automatycznie eliminuje Cię z możliwości ubiegania się o dotację.

Ile wynosi dofinansowanie z urzędu pracy?

Maksymalny poziom dofinansowania z PUP to 6-krotność średniej krajowej. Aktualnie jest to ok. 42 tys. zł. Miej jednak na uwadze, że każdy urząd może dowolnie określić maksymalny poziom dotacji. Bardzo często wahają się one w przedziale 20-37 tys. zł.

Porada

Sprawdź dokładnie, o jaką kwotę możesz wnioskować w swoim urzędzie pracy. Jeśli maksymalny pułap wynosi 20 tys. zł. To nie możesz wnioskować o więcej (np. 21 tys. zł).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet podologiczny z PUP?

Dofinansowanie z PUP możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, wyposażenia, materiałów i towarów, reklamę, adaptację lokalu, oprogramowanie i konsultacje prawne.

Przygotowując listę zakupów weź pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zobacz, co możesz, a czego nie możesz sfinansować z dotacji. Najczęściej wykluczone z dotacji wydatki to samochód, kasa fiskalna, telefon, zakup nieruchomości, kursów i szkoleń, akcji.

dofinansowanie na gabinet podologiczny

Ponadto dotacji nie możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS) oraz kosztów/transportu zakupionych w ramach dofinansowania rzeczy.

Następną kwestią jest podział procentowy kwoty pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Chodzi o to, że np. na środki trwałe będziesz musiała wydać min. 50% dotacji, na materiały nie więcej niż 30%, na reklamę jedynie 10%, a na adaptację i konsultacje prawne po 5%.

Przykład

Jeżeli ubiegasz się o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać min. 10 tys. zł, na materiały nie więcej niż 6 tys. Z kolei na reklamę maksymalnie 2 tys. zł i po 1 tys. na adaptację i konsultacje prawne.

Dofinansowanie na gabinet podologiczny z PUP możesz wydatkować na:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na gabinet podologiczny

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet podologiczny z urzędu pracy?

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie, to musisz być zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Następnie składasz wniosek.

Urząd pracy weryfikuje go pod kątem formalnym i merytorycznym. Jeśli wszystko przebiegnie pozytywnie, podpisujesz umowę, wnosisz zabezpieczenie (np. akt notarialny) i czekasz na przelew środków.

Dopiero po wpływie przelewu na konto możesz zarejestrować firmę. Następnie w określonym czasie dokonujesz zakupów i rozliczasz się z wydatków.

Działalność prowadzisz min. 12 miesięcy. W tym czasie możesz spodziewać się kontroli ze strony urzędu pracy. Po upływie 12 miesięcy udajesz się do urzędu skarbowego i ZUS-u po stosowne zaświadczenia (m.in. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych).

Zaświadczenia zanosisz do urzędu pracy, ostatecznie rozliczasz i rozwiązujesz umowę o dofinansowanie.

Dofinansowanie na gabinet podologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet podologiczny z BGK?

O pożyczkę z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” mogą ubiegać się:

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet podologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Dofinansowanie z BGK wynosi maksymalnie 20- krotność średniej krajowej. Jest to niskooprocentowana pożyczka, którą musisz spłacić w ciągu 7 lat, wliczając w to roczną karencję.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet podologiczny z BGK?

Pożyczkę z BGK możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, wyposażenia, materiałów, reklamę, oprogramowanie, czy adaptację lokalu.

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet podologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Przede wszystkim musisz znaleźć pośrednika finansowego działającego na terenie, na którym planujesz zrealizować swój pomysł.

dofinansowanie na gabinet podologiczny

Następnie składasz wniosek, który weryfikuje się 14 dni. Przy jego pisaniu możesz skorzystać z pomocy doradcy. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zakładasz działalność, podpisujesz umowę i dopiero wtedy uzyskujesz środki.

Dofinansowanie na gabinet podologiczny z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet podologiczny z UE?

O dofinansowanie unijne mogą ubiegać się osoby bezrobotne, bierne zawodowe, osoby z niepełnosprawnościami, ubodzy pracujący, imigranci, reemigranci, odchodzący z rolnictwa i ich rodziny.

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet podologiczny z Unii Europejskiej?

Kwoty zależą od danego projektu. Średnio wahają się w przedziale 23-27 tys. zł. Do tego dochodzi też tak zwane wsparcie pomostowe.

To dodatkowe pieniądze wypłacane przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości średnio 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet podologiczny z UE?

Dofinansowanie możesz przeznaczyć na zakup sprzętu, materiałów, oprogramowania, reklamę, adaptację lokalu.

Z kolei wsparcie pomostowe możesz wydatkować na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS, paliwo, czynsz).

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet podologiczny z Unii Europejskiej?

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie, to w pierwszej kolejności musisz znaleźć odpowiedni projekt. Zajmują się nimi wojewódzkie urzędy pracy.

Następnie składasz formularz rekrutacyjny. To skrócony pis Twojego pomysłu, który weryfikuje się pod kątem formalnym i merytorycznym. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna do projektu.

Jeśli wszystkie etapy przebiegną bierzesz udział w projekcie. To cykl szkoleń związany z prowadzeniem firmy. Po jego zakończeniu składasz właściwy wniosek i biznesplan.

Ponownie jest on oceniany i jeśli uzyskasz odpowiednią liczbę punktów, możesz liczyć na dotację.

Dofinansowanie na gabinet podologiczny – podsumowanie

Dofinansowanie na gabinet podologiczny może pochodzić z urzędu pracy, UE czy Banku Gospodarstwa Krajowego. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać tylko jeden z dostępnych instrumentów finansowania.

Dlatego sprawdź warunki, możliwości i swoje potrzeby inwestycyjne i zdecyduj się na wybrane źródło finansowania działalności.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share