Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej

Jesteś terapeutą i chcesz założyć swój biznes? Potrzebujesz kapitału na start? Zobacz, jakie dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej jest dostępne i z czego możesz skorzystać.

Pobierz infografikę omawiającą poniższy artykuł

Jakie dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej?

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej może pochodzić z kilku źródeł. Ważne jest to, że nie możesz korzystać jednocześnie z dwóch różnych instrumentów finansowych. Musisz zdecydować się na jedną z dostępnych rozwiązań.

dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej

Środki możesz pozyskać z:

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z urzędu pracy

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z PUP?

Dotacje z urzędu pracy skierowane są do osób bezrobotnych, absolwentów KIS lub CIS, a także opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Aby uzyskać dofinansowanie z PUP musisz spełniać określone warunki, które znajdziesz w regulaminie.

Najważniejsze z nich to:

Pozostałe warunki znajdziesz w regulaminie. Dlatego dokładnie się z nim zapoznaj zanim zaczniesz uzupełniać wniosek. Jeśli nie spełniasz chociażby jednego z warunków, nie otrzymasz dotacji na gabinet integracji sensorycznej.

Ile wynosi dotacja na gabinet integracji sensorycznej z urzędu pracy?

Maksymalny poziom dotacji z PUP wynosi 6-krotność średniej krajowej. Aktualnie jest to nieco ponad 33 tys. zł. Pamiętaj jednak, że każdy urząd pracy może dowolnie określić maksymalną kwotę dofinansowania.

Bardzo często jest ona znacznie niższa niż ustawowa i może wynosić od 20-27 tys. zł. Zweryfikuj dokładnie, o jaką kwotę możesz się ubiegać. Jeśli ją przekroczysz, to urząd odrzuci Twój wniosek.

Porada

Jeśli w Twoim urzędzie maksymalna kwota to 20 tys. zł, to nie możesz wnioskować o więcej (np. 22 tys. zł).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z PUP?

Dotację z urzędu pracy możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, wyposażenia, maszyn, urządzeń, oprogramowanie, materiały i towary, reklamę, adaptację lokalu i konsultacje prawne.

Opracowując listę wydatków zwróć uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim sprawdź, co możesz, a czego nie możesz kupić. Każdy urząd ma swój własny katalog wydatków, które akceptuje i odrzuca w ramach dofinansowania.

Najczęściej z dotacji wykluczony jest zakup samochodu, kasy fiskalnej, szkoleń i kursów, nieruchomości, telefonu. Ponadto dofinansowania nie możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. czynsz, ZUS).

dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej

Z dotacji nie opłacisz także kosztów transportu/przesyłki zakupionych w ramach dofinansowania przedmiotów. Te koszty pokrywasz z własnej kieszeni.

Drugą kwestią są progi procentowe pomiędzy poszczególnymi kategoriami wydatków. Może być tak, że w Twoim urzędzie min. 50% dotacji będziesz musiał przeznaczyć na zakup sprzętu, maksymalnie 20% na materiały i towary, nie więcej niż 15% na reklamę. Z kolei na adaptację lokalu możesz maksymalnie przeznaczyć 10%, a na konsultacje prawne 5%.

Przykład

Jeśli wnioskujesz o 20 tys. zł, to na sprzęt musisz wydać min. 10 tys. zł., a na materiały nie więcej niż 4 tys. zł. Z kolei reklama nie może wynieść więcej niż 3 tys. zł, a adaptacja lokalu maksymalnie 2 tys. zł. Na konsultacje prawne nie możesz wydać więcej niż 1 tys. zł.

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej możesz przeznaczyć na:

Pobierz przykładową listę zakupów z dofinansowania na gabinet integracji sensorycznej

Jak uzyskać dotację na gabinet integracji sensorycznej z urzędu pracy?

Przede wszystkim musisz być zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Następnie składasz wniosek w trybie otwartym lub zamkniętym.

Urząd ma 30 dni na jego weryfikację. Jeśli decyzja będzie pozytywna, podpisujesz umowę, wnosisz zabezpieczenie (np. blokadę konta) i czekasz na przelew. Dopiero po wpływie pieniędzy na konto, zakładasz firmę.

Następnie masz konkretny czas na wydatkowanie i rozliczenie dotacji. W czasie trwania umowy o dotację na gabinet integracji sensorycznej możesz spodziewać się kontroli ze strony urzędu.

Po upływie 12 miesięcy udajesz się do urzędu skarbowego i ZUS po stosowne zaświadczenia (m.in. o niezaleganiu z płatnościami danin publicznych). Następnie idziesz do urzędu, rozliczasz się końcowo i rozwiązujesz umowę.

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z Unii Europejskiej

Kto może ubiegać się o dotację na gabinet integracji sensorycznej z UE?

O dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej mogą ubiegać się osoby bezrobotne, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami, bierne zawodowo, imigranci, reemigranci, ubodzy pracujący, odchodzący z rolnictwa i ich rodziny.

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z Unii Europejskiej?

Dotacja na gabinet integracji sensorycznej zależy od danego projektu, bo dotacje przyznaje się w ramach specjalnych projektów doradczo-szkoleniowych.

Średni przedział dotacji wynosi 23-27 tys. zł. Do tego dochodzi wsparcie pomostowe wypłacane przez 6 lub 12 miesięcy w wysokości 1-2 tys. zł.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z UE?

Dotacja na gabinet integracji sensorycznej z UE możesz przeznaczyć na zakup wyposażenia, maszyn, urządzeń, oprogramowania, reklamę, materiały i towary.

Z kolei wsparcie pomostowe możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia firmy (np. ZUS, czynsz, paliwo etc.).

Jak uzyskać dotację na gabinet integracji sensorycznej z Unii Europejskiej?

Przede wszystkim musisz znaleźć odpowiedni projekt. Zawiadują nimi wojewódzkie urzędy pracy. Następnie składasz formularz rekrutacyjny. To skrócona wersja biznesplanu.

dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej

Specjalna komisja weryfikuje go formalnie i merytorycznie. Następnie przechodzisz rozmowę kwalifikacyjną do projektu. Jeśli wszystkie etapy przebiegną pozytywnie, bierzesz udział w projekcie.

To cykle szkoleń z zakresu prowadzenia firmy, księgowości, marketingu. Po jego ukończeniu składasz właściwy już wniosek i biznesplan. Ponownie weryfikuje się go formalnie i merytorycznie. Jeśli uzyskasz odpowiednią liczbę punktów, dostajesz dotację na gabinet integracji sensorycznej.

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z Banku Gospodarstwa Krajowego

Kto może ubiegać się o dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z BGK?

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej to pożyczka z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Pożyczka skierowana jest do:

Ile wynosi dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Dofinansowanie z BGK wynosi maksymalnie 20-krotność średniej krajowej. Zaletą pożyczki jest niskie oprocentowanie (0,53% lub 0,28% w skali roku), a także długi okres spłaty (7 lat, wliczając w to roczną karencję w spłacie).

Na co można przeznaczyć dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z BGK?

Pożyczkę na gabinet integracji sensorycznej z BGK możesz przeznaczyć na zakup środków trwałych, oprogramowania, reklamę, materiały, towary.

Jak uzyskać dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej z Banku Gospodarstwa Krajowego?

Po pierwsze, musisz znaleźć pośrednika finansowego działającego na obszarze, na którym będziesz prowadził firmę. Następnie składasz wniosek, który pośrednik weryfikuje w ciągu 14 dni. Przy jego uzupełnieniu możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy.

Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, zakładasz działalność, podpisujesz umowę i dopiero uzyskujesz przelew środków na konto.

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej – podsumowanie

Dofinansowanie na gabinet integracji sensorycznej możesz uzyskać z kilku źródeł: urzędu pracy, Unii Europejskiej, Banku Gospodarstwa Krajowego. Pamiętaj, że nie możesz korzystać z kilku źródeł jednocześnie. Musisz zdecydować się na jedną z dostępnych opcji.

Sprawdź warunki, zobacz, jakie kwoty wchodzą w grę i jakie masz potrzeby inwestycyjne. Wówczas wybierz najlepszy instrument finansowy dla siebie.

Pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację z urzędu pracy

Jeśli chcesz złożyć wniosek o dotację z urzędu pracy, a boisz się, że możesz popełnić błąd. Zgłoś się do mnie już teraz i zamów swój skuteczny wniosek o dofinansowanie z PUP.  

Od 10 lat skutecznie pomagam uzyskać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Moja skuteczność wynosi 97%. Sam się przekonaj i sprawdź mnie.

Sprawdź opinie moich Klientów

Zadzwoń: 605 283 041 lub napisz: kontakt@krb.edu.pl

Michał Jezierski – od ponad 10 lat pomagam przedsiębiorczym osobom w uruchomieniu działalności gospodarczej. Przez ten czas zrealizowałem kilkaset projektów, wśród których znalazły się tak nietypowe biznesy jak salon psich fryzur, hotel dla zwierząt czy pracownia cukiernicza z artystycznymi tortami.

RSS
LinkedIn
Share